ЧЕРНОВСЬКИЙ
Олексій Костянтинович

ГОЛОВА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


Народився 28 березня 1949 р. в с. Йосипівка Старокостянтинівського району Хмельницької області.
Трудову діяльність розпочав у 1964 р. Вищу освіту здобув на юридичному факультеті Львівського державного університету імені І. Франка. Професійну кар'єру розпочинав суддею Ленінського районного народного суду м. Чернівці. З червня 1987 р. – суддя Першотравневого районного народного суду м. Чернівці.
З квітня 1990 р. по лютий 1992 р. – член Чернівецької обласної колегії адвокатів.
З лютого 1992 р. по березень 2002 р. обіймав посади завідуючого відділом з обліку та розподілу житла Чернівецького міськвиконкому та заступника начальника Чернівецького обласного управління юстиції.
У лютому 2002 р. постановою Верховної Ради України О. К. Черновський обраний суддею Апеляційного суду Чернівецької області безстроково і зарахований у штат судової палати у кримінальних справах.
У червні 2003 р. указом Президента України його призначено першим заступником голови Апеляційного суду Чернівецької області, а рішенням Ради Суддів України у червні 2007 р. – головою Апеляційного суду Чернівецької області, а також головою президії зазначеного суду.

З колегами на VIII з'їзді суддів України

О. К. Черновський певний час керував прес-центром Апеляційного суду Чернівецької області.
Член громадсько-консультативної ради з питань збереження культурної спадщини Чернівецької міської ради, голова комісії з журналістської етики Чернівецької області.
О. К. Черновський – ініціатор встановлення дружніх відносин з працівниками органів юстиції і суду Сучавського та Ботошанського повітів Румунії, Молдови, Австрії та Польщі; неодноразово брав участь у проведенні нарад з обміну досвідом роботи.
За ініціативи Олексія Черновського проведена міжнародна науково-практична конференція з питань судово-правової реформи, в якій взяли участь представники Австрії, Швейцарії, Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Японії та інших країн.
За редакцією Олексія Костянтиновича підготовлено юридичні видання: ''Збірник законодавчих актів України з питань молодіжної політики'', ''Права дитини в Україні'', ''Методичні, інформаційно-аналітичні та інші документи з питань судового адміністрування''. Він співавтор збірника ''Про державну службу України'' та шеститомного видання ''Про охорону навколишнього природного середовища''.
О. К. Черновський поєднує практичну роботу з викладацькою діяльністю. Він – старший викладач Західноукраїнського економіко-правничого університету, економіко-правничого інституту м. Чернівці.
Дружина – Ганна Іванівна, лікар.
Сини Костянтин та Ігор – юристи.


Разом долаємо Карпатські вершини
Логос Україна         ЧЕРЕПОВ Леонід Володимирович         Зміст         ЧОБОТЕНКО Сергій Павлович