ФОМІН
Ігор Юрійович

ДИРЕКТОР АДВОКАТСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ
''УКРАЇНСЬКА ПРАВНИЧА КОМПАНІЯ''


Народився 22 серпня 1959 р. у м. Києві в родині адвоката Юрія Олександровича Фоміна. Часто працюючи вдома, батько робив все можливе для того, щоб захопити сина загадками розслідування кримінальних справ, змагальністю в цивільних процесах. Хлопець спостерігав за роботою батька і не зрозумів як захопився цією спеціальністю. Тому після закінчення школи в Ігоря питання вибору професії майже не було, адже його дідусь теж був юристом. У 1976 році він іде працювати в суд секретарем, потім – судовим виконавцем.
У 1977 р. стає студентом вечірнього відділення юридичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Однак через два роки навчання в університеті довелося тимчасово припинити, адже Ігоря Фоміна призвали до лав Радянської армії.
Демобілізувавшись зі служби, він продовжив навчання на юридичному факультеті, одночасно працюючи юрис-консультом на великому підприємстві. Проте посаду юрисконсульта Ігор Юрійович вважав лише початковим, так би мовити, навчальним етапом до здійснення своєї мрії – бути адвокатом, тобто захищати людей. З досвіду своїх батька та діда, він розумів, що адвокатською практикою має займатися лише порядна, високопрофесійна людина. За судовими рішеннями, професійними порадами стоять людські долі, можливі роки страждань, при відбуванні покарання за злочини, які підзахисний взагалі не скоював. Професійний адвокат, у його розумінні, має досконало знати свою справу, збирати сам та вивчати докази, які є в матеріалах справи, розуміти психологію осіб, яким опонує, мати аналітичний склад розуму та ораторські здібності. На його думку, відносини з клієнтами мають будуватися на основі взаємодовіри, суворого дотримування конфіденційності та наріжних принципів адвокатської етики. Намагаючись досконало опанувати свою професію, Ігор Юрійович з початку своєї практики адвокатом юридичної консультації у м. Києві не полишав навчання. Ретельність і завзятість в роботі доповнювались вивченням досвіду та підходів до справи англійських, французьких, російських дорево-люційних адвокатів та прокурорів.
Завдяки наполегливій праці Ігор Юрійович став адвокатом високої кваліфікації. Нині його стаж роботи вже більше 20 років. У адвокатському портфелі І. Ю. Фоміна нараховується понад 1000 кримінальних, цивільних та господарських справ. Два роки Ігор Юрійович був юридичним консультантом українського посольства за кордоном. З початком розбудови незалежної України Він очолив приватну юридичну фірму. З кінця 2004 року та на початку 2005 року був старшим помічником Генерального прокурора України, йому присвоєний класний чин радника юстиції.
В адвокатському доробку Ігоря Юрійовича значна кількість справ з адміністративних, корпоративних, земельних, трудових і податкових спорів, спорів, пов'язаних із захистом прав власників від рейдерських нападів, спорів у сфері захисту честі та гідності ділової репутації публічних осіб і громадян, захист прав громадян у Європейському суді з прав людини.
Ігор Юрійович займає активну громадянську позицію. Виступаючи на міжнародних конференціях, вважає захист прав людини та верховенство права головними принципами існування незалежної держави України, які у свою чергу наближають наше суспільство до Європейських і світових стандартів.
Не стоїть осторонь І. Ю. Фомін і від громадської діяльності. Він є співзасновником благодійного фонду ''Правове суспільство'', з 2007 року працює помічником народного депутата на громадських засадах.
Своїм професійним і життєвим успіхам Ігор Юрійович завдячує власній цілеспрямованості і зазначає, що ця людська якість – найголовніша для досягнення будь-яких висот. І. Ю. Фомін, віддавши юридичній практиці майже три десятиліття, вважає, що немає простих справ, як немає однакових людей. Це переконання стало його життєвим кредо.
У вільний від роботи час, якого, звичайно, у досвідченого адвоката обмаль, захоплюється художньою літературою. Його улюбленою адвокатською книгою є ''Судові промови'' А. Ф. Коні, ''Мистецтво судової промови'' Сергеї-чева (Прохорщикова). Інше захоплення І. Ю. Фоміна – це зайняття спортом, адже для його роботи потрібно завжди бути у хорошій формі.
Разом з дружиною Ігор Юрійович виховав двох дітей. Син Денис та дочка Оксана вирішили піти шляхом батька, продовжуючи юридичну династію Фоміних. Нині вони студенти юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Логос Україна         ФАЙНГОЛЬД Ірена Давидівна         Зміст         ХІМІЧ Володимир Михайлович