ПАТРЮК
Микола Васильович


СУДДЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

Заслужений юрист України, заступник голови Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України, суддя вищого кваліфікаційного класу.

Народився 27 вересня 1949 р. в с. Бузовиці Келеменецького району Чернівецької області в селянській родині. Батьки все життя пропрацювали в колгоспі.
Василь Іванович – пенсіонер, інвалід першої групи Великої Вітчизняної війни.
У 1964 р. Микола Патрюк закінчив Бузовицьку восьмирічну школу. Сторінку трудової біографії відкрив у будівельній бригаді місцевого господарства; одночасно навчався в Кельменецькій середній вечірній школі робітничої молоді.
Під час служби в лавах Збройних Сил пройшов непростий шлях від курсанта до заступника командира підрозділу. Після демобілізації влаштувався обліковцем тракторної бригади в рідному колгоспі. Проте Микола не полишав надії здобути вищу освіту. Прагнення збагатитися новими знаннями, отримати фах юриста привело Миколу Васильовича до Харківського юридичного інституту, після закінчення якого за розподілом потрапив до Хотинського районного суду Чернівецької області: працював стажистом судді, суддею; з 1977 р. – голова суду.
Був обраний суддею Чернівецького обласного суду. Входив до складу колегії суддів з цивільних справ.
У 2004 р. Верховна Рада України обрала М. В. Патрюка суддею Верховного Суду України безстроково.
30 березня 2007 р. Миколу Васильовича обрано заступником голови Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України. За період роботи у складі Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України Микола Васильович розглядав справи всіх категорій у касаційному порядку, у порядку перегляду судових рішень у зв'язку з нововиявленими та винятковими обставинами, брав участь у розробленні проектів законів та постанов Пленуму Верховного Суду України.
М. В. Патрюк плідно працює як член Ради суддів України в Комітеті з питань фахової підготовки та підвищення кваліфікації суддів судів загальної юрисдикції.
Своїм успіхам Микола Васильович завдячує батькам, педагогам, співробітникам, вірній супутниці життя – дружині Аллі Іванівні. Вона надихала чоловіка на успішне навчання, додає наснаги в роботі. Нині Алла Іванівна - голова товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецького будинку торгівлі ''Рязань''.
В. М. Патрюк – щасливий батько двох доньок, які обрали відповідальну професію юриста. Наталя працює приватним нотаріусом Чернівецького нотаріального округу, Світлана – суддею Господарського суду Чернівецької області.
У житті та праці йому допомагає любов онуків Ірини, Надійки, Антона та Андрія, підтримка зятів Андрія Віталійовича та Бориса Івановича, сестер Ганни та Євгенії, інших членів родини.
Життєве кредо: ''Стався до людей так, як хотів би, щоб ставилися до тебе''. Його професійна позиція: впровадження у життя принципу верховенства права, невідчуженості та непорушності прав і свобод людини.
''Як громадянин та суддя я сповідую та бажаю, – говорить Микола Васильович, – щоб кожен представник нашої професії сповідував слова молитви, які в друкованому варіанті побачили світ у 1921 р.''.
Удостоєний медалі ''За військову доблесть'', Почесної грамоти Верховної Ради України.
Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в 2005 р. нагороджений орденом Святого Рівноапостоль-ного князя Володимира Великого III ступеня.


Онук Андрійко. Дочки Світлана та Наталія, зяті Борис та Андрій
Логос Україна         ПАМПУХА Геннадій Геннадійович         Зміст         ПАХАРЕНКО-АНДЕРСОН Антоніна Павлівна