МАТВІЄНКО
Володимир Павлович

ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ПРОМІНВЕСТБАНКУ





Герой України, професор, дійсний член Академії економічних наук України, Академії інженерних наук України, Української технологічної академії, Української екологічної академії наук, лауреат міжнародних премій ''Дружба'' та ''Слов'яни''.

Народився 5 січня 1938 р. у селі Білка Коростенського району Житомирської області в селянській родині. У 1959 р. закінчив Київський фінансово-економічний інститут за спеціальністю ''Фінанси і кредит'', у 1967 р. – аспірантуру при Київському інституті народного господарства.
Володимир Павлович розпочав трудову діяльність у 1959 р. кредитним інспектором Жданівського відділення Промбанку СРСР. Пізніше працював ревізором, керуючим Артемівським відділенням, заступником керуючого Донецької обласної контори і керуючим Дніпропетровської обласної контори Будбанку СРСР, заступником керуючого Української республіканської контори Будбанку СРСР; з 1982 р. по 1987 р. – керуючим цієї контори.
З 1987 по 1991 р. обіймав посаду голови правління Українського республіканського банку Промбудбанку СРСР.


Володимир Матвієнко з Миколою Азаровим

У 1991 р. В. П. Матвієнко був призначений головою правління Національного банку України. Він запровадив купони багаторазового використання, які взяли на себе інфляційний удар на початку 90-х років і завдяки яким Україна уникла гострої кризи готівкових коштів. Ініціатор створення і впровадження української національної валюти – гривні.
У 1992 р. створив Український акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк (Промінвестбанк України).
Професор Володимир Павлович Матвієнко широко відомий у наукових колах. Він дійсний член. Академії економічних наук України, Академії інженерних наук України, Української техно-логічної академії, Української екологічної академії наук
Згідно з офіційним свідоцтвом Кримської астрофізичної обсерваторії, малій планеті, відкритій і зареєстрованій у Міжнародному каталозі під номером 6622, присвоєно ім'я Матвієнка.


Володимир Матвієнко з духовенством


Володимир Павлович удостоєний високих державних нагород: ордена Дружби народів (1986), Почесних відзнак Президента України – орденів князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів (2002, 1997), ''За заслуги'' ІІІ ступеня (1996), Почесних грамот Президії Верховної Ради УРСР (1988), Верховної Ради України (2003), Кабінету Міністрів України (2004), Почесної відзнаки Міністерства культури і мистецтв України ''За досягнення в розвитку культури і мистецтв'' (2004).
За визначні особисті заслуги у розвитку банківської системи, багаторічну самовіддану працю і громадську діяльність Володимиру Павловичу Матвієнку у 2004 р. присвоєне звання Герой України.


В. Матвієнко та голова НБУ В. Стельмах


Володимир Павлович відзначений також багатьма орденами та медалями за заслуги у галузі економіки та банківської справи, наукову, громадську та благодійну діяльність.
Він лауреат міжнародних премій ''Дружба'' та ''Слов'яни'', неодноразовий переможець Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості ''Золота Фортуна'', володар премії ''Прометей-Престиж'' ІV Загальнонаціональної програми ''Людина року-99'' у номінації ''Фінансист року''.
В. П. Матвієнко – заслужений діяч мистецтв України, член правління Асоціації діячів естрадного мистецтва України.
Автор книг ''Держава і банки'', ''Автограф на гривні'', ''Роздуми банкіра'', ''Промінвестбанк: стратегія відтворення'', ''Філософсько-економічні погляди'', ''Желаемое и действительное''.
Автор поетичних збірок ''Люблю я свою Україну'', ''На рідних роздолах'', пісенних збірників ''Пісне моя зоряна'', ''Душі моєї хвилювання'', ''Оберіг пам'яті'', а також збірника афористичних висловів ''Дотепні слова''. Лауреат міжнародних та всеукраїнських музичних фестивалів і конкурсів ''Пісенний вернісаж'', ''Шлягер року'', ''На хвилях Світязя'', ''Українська родина'', ''Дитячий пісенний вернісаж'', ''Азовські вітрила'', ''Ялтинське літо'', ''Веселі канікули осені'' тощо. Бібліотеки та навчальні заклади України щороку отримують у подарунок від Володимира Павловича авторські примірники його нових книг. Пісні Володимира Матвієнка стали відомими та популярними, постійно лунають на хвилях радіо і по телебаченню.
Володимир Матвієнко – відомий в Україні та за її межами меценат, підтримує мистецтво, культуру та освіту.
Захоплення: поезія, музика.


Володимир Павлович на відкритті нової школи в рідному селі






Логос Україна         МАРГУЛЯН Клара Григорівна         Зміст         МЕДВЕДЧУК Віктор Володимирович