Герой України, професор, дійсний член Академії економічних наук України, Академії інженерних наук України, Української технологічної академії, Української екологічної академії наук, лауреат міжнародних премій ''Дружба'' та ''Слов'яни''. Народився 5 січня 1938 р. у селі Білка Коростенського району Житомирської області в селянській родині. У 1959 р. закінчив Київський фінансово-економічний інститут за спеціальністю ''Фінанси і кредит'', у 1967 р. – аспірантуру при Київському інституті народного господарства. Володимир Павлович розпочав трудову діяльність у 1959 р. кредитним інспектором Жданівського відділення Промбанку СРСР. Пізніше працював ревізором, керуючим Артемівським відділенням, заступником керуючого Донецької обласної контори і керуючим Дніпропетровської обласної контори Будбанку СРСР, заступником керуючого Української республіканської контори Будбанку СРСР; з 1982 р. по 1987 р. – керуючим цієї контори. З 1987 по 1991 р. обіймав посаду голови правління Українського республіканського банку Промбудбанку СРСР. Володимир Матвієнко з Миколою Азаровим У 1991 р. В. П. Матвієнко був призначений головою правління Національного банку України. Він запровадив купони багаторазового використання, які взяли на себе інфляційний удар на початку 90-х років і завдяки яким Україна уникла гострої кризи готівкових коштів. Ініціатор створення і впровадження української національної валюти – гривні. У 1992 р. створив Український акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк (Промінвестбанк України). Професор Володимир Павлович Матвієнко широко відомий у наукових колах. Він дійсний член. Академії економічних наук України, Академії інженерних наук України, Української техно-логічної академії, Української екологічної академії наук Згідно з офіційним свідоцтвом Кримської астрофізичної обсерваторії, малій планеті, відкритій і зареєстрованій у Міжнародному каталозі під номером 6622, присвоєно ім'я Матвієнка.
Володимир Павлович удостоєний високих державних нагород: ордена Дружби народів (1986), Почесних відзнак Президента України – орденів князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів (2002, 1997), ''За заслуги'' ІІІ ступеня (1996), Почесних грамот Президії Верховної Ради УРСР (1988), Верховної Ради України (2003), Кабінету Міністрів України (2004), Почесної відзнаки Міністерства культури і мистецтв України ''За досягнення в розвитку культури і мистецтв'' (2004). За визначні особисті заслуги у розвитку банківської системи, багаторічну самовіддану працю і громадську діяльність Володимиру Павловичу Матвієнку у 2004 р. присвоєне звання Герой України.
Володимир Павлович відзначений також багатьма орденами та медалями за заслуги у галузі економіки та банківської справи, наукову, громадську та благодійну діяльність. Він лауреат міжнародних премій ''Дружба'' та ''Слов'яни'', неодноразовий переможець Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості ''Золота Фортуна'', володар премії ''Прометей-Престиж'' ІV Загальнонаціональної програми ''Людина року-99'' у номінації ''Фінансист року''. В. П. Матвієнко – заслужений діяч мистецтв України, член правління Асоціації діячів естрадного мистецтва України. Автор книг ''Держава і банки'', ''Автограф на гривні'', ''Роздуми банкіра'', ''Промінвестбанк: стратегія відтворення'', ''Філософсько-економічні погляди'', ''Желаемое и действительное''. Автор поетичних збірок ''Люблю я свою Україну'', ''На рідних роздолах'', пісенних збірників ''Пісне моя зоряна'', ''Душі моєї хвилювання'', ''Оберіг пам'яті'', а також збірника афористичних висловів ''Дотепні слова''. Лауреат міжнародних та всеукраїнських музичних фестивалів і конкурсів ''Пісенний вернісаж'', ''Шлягер року'', ''На хвилях Світязя'', ''Українська родина'', ''Дитячий пісенний вернісаж'', ''Азовські вітрила'', ''Ялтинське літо'', ''Веселі канікули осені'' тощо. Бібліотеки та навчальні заклади України щороку отримують у подарунок від Володимира Павловича авторські примірники його нових книг. Пісні Володимира Матвієнка стали відомими та популярними, постійно лунають на хвилях радіо і по телебаченню. Володимир Матвієнко – відомий в Україні та за її межами меценат, підтримує мистецтво, культуру та освіту. Захоплення: поезія, музика.
|