КУХАРСЬКИЙ
Андрій Іванович

ГОЛОВА КЕРЧЕНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ

Заслужений юрист Автономної Республіки Крим.

Народився 12 вересня 1958 р. у с. Берестовіця Берестовіцького району Гродненської області (Білорусь).
Трудову діяльність розпочав після закінчення загально-освітньої школи, у 17-річному віці. Працював водієм Берестовіцької районної лікарні.
У 1978 р. Андрій Кухарський фактично почав юридичну кар'єру, обійнявши посаду судового виконавця народного суду Берестовіцького району Гродненської області. Професія вимагала ґрунтовних знань, тому вирішив здобути вищу освіту. У 1984 р. з відзнакою закінчив Харківський юридичний інститут імені Ф. Е. Дзержинського.
Таким чином, Україна стала для Андрія Івановича другою Батьківщиною. Тут він виріс у спеціаліста високого класу. Молода сім'я поїхала на роботу у м. Керч (Крим) з первістком – сином Юрієм. Це місто стало для них рідним, близьким.
Спочатку А. І. Кухарський працював стажером судді. У вересні 1984 р. був призначений на посаду судді Орджонікідзевського районного суду. Згодом обійняв посаду голови Ленінського районного суду.
У 1990 р. в м. Керчі було ліквідовано районні суди і створено єдиний міський суд – його очолив А. І. Ку-харський. Цю відповідальну посаду він обіймає і дотепер.
Андрій Іванович організував чітку роботу кожного з підрозділів суду, впроваджує раціональні методи діяльності. Завдяки серйозному ставленню до підбору і розстановки кадрів зумів створити стабільний колектив професіоналів; великий досвід старших колег уміло поєднується з енергією молодих спеціалістів.
Керченський міський суд, згідно зі штатним розписом, налічує 74 працівники, у тому числі 17 суддів. Він є злагодженим механізмом, кожна ланка якого чітко виконує покладені на неї завдання.
Андрій Іванович – керівник вольовий, принциповий, вимогливий до себе і до підлеглих. Справедливо критикує за недоліки, упущення, водночас завжди відзначає успіхи колег, вникаючи в роботу всіх підрозділів і не обмежуючи функцій керівників і спеціалістів.
Пріоритетними принципами в роботі для А. І. Кухарського є прагнення до верховенства закону, суворе дотримання прав і свобод громадян.
У 2004 р. Керченському міському суду присвоєно статус модельного. Для того щоб відповідати цьому статусу, довелося провести масштабні роботи з переобладнання приміщень судової установи, внести корективи в систему діловодства, відпрацювати порядок прийому і розподілу справ і матеріалів. Все це дало змогу максимально реалізувати принцип незалежності суддів.
Керченський міський суд неодноразово визнавався кращим в Автономній Республіці Крим. Удостоєний нагород Союзу юристів Криму, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, територіального управління Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим.
А. І. Кухарський нагороджений Почесними грамотами Ради міністрів АР Крим (1998), Ради суддів України (2000), Міністерства юстиції України (2000), Кабінету Міністрів України (2002) та ін.
У 2007 р. отримав приз ''Золотий Грифон'' в міському конкурсі-рейтингу, в номінації ''Кращі юристи Керчі''.
Незважаючи на завантаженість, пов'язану з розглядом судових справ і організацією судового адміністрування, Андрій Іванович знаходить час для сім'ї, зустрічей з друзями, занять спортом.
Натхнення для роботи Андрій Іванович черпає в сім'ї, бо вона є для нього джерелом стабільності і енергії. Дружина, Світлана Віталіївна, за освітою – педагог-математик. Розпочала професійну кар'єру учителем; нині обіймає посаду директора престижного навчального закладу міста – Керченського навчально-виховного комплексу, загально-освітньої школи I–II ступеня – Морського технічного ліцею.
У сім'ї Кухарських двоє дорослих дітей – Юрій і Віталій. Старший син досяг великих успіхів у професійній кар'єрі – обіймав посаду директора компанії ''Гранд Текстиль'' (м. Київ). Молодший Віталій навчається у Керченському морському технологічному університеті.
Улюблений вислів А. І. Кухарського: ''Суддя – закон, який говорить, а закон – це німий суддя'' (Цицерон).
Логос Україна         КУДРЯВЦЕВ Віктор Вікторович         Зміст         ЛАВРИНОВИЧ Олександр Володимирович