КУДРЯВЦЕВ
Віктор Вікторович

ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
УКРАЇНИ


Заслужений юрист, кандидат юридичних наук, державний радник юстиції I класу, почесний працівник прокуратури України, член Вищої ради юстиції.

Народився 10 січня 1961 р. у м. Донецьку. Служив у Збройних Силах СРСР. Після звільнення в запас у 1981 р. вступив до Харківського юридичного інституту імені Ф. Е. Дзержинського.
Віктор Кудрявцев з 1984 р. працює в органах прокуратури: помічником, старшим помічником прокурора Воро-шилівського району м. Донецька та Шевченківського району м. Києва (1985–1988). Згодом став прокурором відділу прокуратури м. Києва (1989).
Упродовж 1989–1992 рр. – суддя Ватутінського районного суду м. Києва. З 1994 по 1996 рр. обіймав посаду заступника прокурора Шевченківського району м. Києва.
На всіх відповідальних посадах В. В. Кудрявцев проявляв професіоналізм, міцні теоретичні знання, організаторські здібності. Його стрімкий кар'єрний ріст продовжувався: начальник кримінально-судового відділу прокуратури м. Києва (1996–1998), начальник управління підтримання державного обвинувачення в судах Генеральної прокуратури (1998–1999), прокурор Ленінградського району м. Києва (1999), прокурор Закарпатської області (1999–2000). З 2000 по 2003 рр. обіймав посаду заступника Генерального прокурора України. У 2004 р. працював першим заступником Генерального прокурора України.
З 2005 р. і по теперішній час – заступник Генерального прокурора України.
Уся діяльність В. В. Кудрявцева в органах прокуратури спрямована на забезпечення законності при здійсненні як наглядових прокурорських функцій, так і підтримання державного обвинувачення та представницьких функцій прокурора в судах.
Особисто підтримував обвинувачення у складних криміналь-них справах, розслідував кримінальні справи, організовував наглядову діяльність з опротестування незаконних судових рішень, внесення документів прокурорського реагування на незаконні вироки, ухвали, постанови і рішення.
Вважає пріоритетним принципом законність та верховенство права. Тому завжди відстоює інтереси людини та держави в боротьбі зі злочинністю, з відшкодуванням збитків.
В. В. Кудрявцев – учасник розроблення Римського статусу міжнародного кримінального суду; готував зміни до законодавчих актів (Закон України ''Про прокуратуру'', КПК, ЦПК України) відповідно до Конституції України.
Автор багатьох публікацій і відомчих актів з питань організації роботи прокуратури, підтримання державного обвинувачення та представництва в судах, ролі прокурорів у кримінальному, цивільному, господарському та адміністра-тивному процесі України.
Як член виконкому Асоціації прокурорів України є активним учасником міжнародних форумів і конференцій.
Бере участь у роботі Пленумів Верховного Суду, Вищих спеціалізованих судів. Як член Вищої ради юстиції бере участь у перевірках скарг на суддів у разі порушення ними присяги при призначенні їх на посаду вперше.
Входить до складу групи з підготовки нового кримінально-процесуального кодексу, Закону ''Про прокуратуру''.
Нагороджений орденом ''За заслуги'' ІІІ ступеня, грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Нині Віктор Кудрявцев організовує роботу органів прокуратури з питань підтримання державного обвинувачення, представництва в судах прокурором інтересів держави, його участі в судових процесах, пред'явлення і розгляду в судах позовів і заяв, оскарження незаконних судових рішень.
У юридичних колах України В. В. Кудрявцева знають як юридично грамотного, професійного фахівця з питань застосування норм кримінального та кримінально-процесуального законодавства, ролі прокурора при здійсненні судочинства.
Сім'я Кудрявцевих – сім'я юристів. Дружина Оксана Вікторівна – юрист підприємства. Син Євген – майбутній юрист. Навчається у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Молодший Костянтин навчається у школі.
Логос Україна         КУРДЕЛЬЧУК Данило Маркович         Зміст         КУХАРСЬКИЙ Андрій Іванович