СТВОРЮЄМО ЦІННІСТЬ




Шановні читачі!

Ви тримаєте в руках книгу про один з найстаріших профільних вищих навчальних закладів нашої держави – Національну металургійну академію України. Історія закладу нерозривно пов’язана з розвитком металургійної науки і технологій виробництва. Та не забуваймо, що за великими досягненнями насамперед вбачається людина. Тож кожна сторінка видання – щира подяка тим, хто стояв біля витоків академії, хто натхненно працював над зростанням рейтингу вишу, хто нині підвищує його статус.
Саме у стінах університетів, академій, інститутів закладається майбутнє світової спільноти. Наше завдання – розвивати у молоді інтелектуальні здібності, загальну ерудицію, соціальні й особистісні якості, виховати духовну і моральну людину. Адже саме студенти завтра будуть фахівцями і керівниками України.
НМетАУ завжди славилася якістю кадрового потенціалу. Академія має багаторічний статус провідного науково-дослідного центру Придніпровського регіону. Ми пишаємося й нинішнім викладацьким складом. Фундаментальні та прикладні дослідження науковців тільки за останні роки відзначені дев’ятьма державними преміями України в галузі науки і техніки. Передаючи знання і досвід, педагоги вкладають у кожного студента частинку душі, прищеплюючи любов до професії. Наші студенти вміють і мають бажання вчитися, серед колишніх випускників з'явилося багато друзів академії – талановитих і небайдужих.
Завдяки плідній співпраці з провідними вищими навчальними закладами Німеччини, Великої Британії, Польщі, Франції, Швеції, Італії, Японії, Іспанії, Бельгії викладачі та студенти беруть участь у різноманітних конкурсах, проводять спільні дослідження, проходять стажування за кордоном. Сьогодні у НМетАУ навчаються майже 250 іноземних студентів та аспірантів з 20 країн світу. Підготовка ведеться за визнаними навчальними програмами світового рівня, які були створені академією у співпраці з Фрайберзькою гірничою академією (Німеччина), Королівським технологічним інститутом (Стокгольм, Швеція), Національним інститутом прикладних наук (Ліон, Франція), Ченстоховською політехнікою (Польща), Гельсинським університетом (Фінляндія). Ідея демократизму і гуманізації домінує в організації навчання. Так, молодь з вадами зору і слуху має можливість здобути вищу освіту в Регіональному центрі освіти інвалідів, що спеціально створений в академії. З комп’ютерних та економічних спеціальностей навчаються понад 100 таких студентів з різних регіонів України.
Традиційно особливу увагу приділено підготовці молодих вчених. З першого курсу студенти залучаються до наукової роботи, чимало продовжують навчання в аспірантурі, згодом захищають кандидатські та докторські дисертації. Наукові дослідження випускників цінуються не лише в регіоні, серед них є лауреати престижних премій Президента України для молодих вчених. Сьогодні, як і раніше, ми бачимо академію на гідному місці серед найвідоміших вітчизняних університетів. За визнаним в Україні рейтингом «Топ-200», який проводиться під егідою UNESCO, НМетАУ у 2014 році посіла загальне 11 місце (6 місце серед технічних навчальних закладів). За національним рейтингом «Компас», що визначається на базі думок роботодавців, випускників та експертів, у 2013?році академія посіла загальне 8 місце серед вищих навчальних закладів України і 7 місце серед технічних.
Національна металургійна академія України, як і вся українська вища освіта, переживає наразі період оновлення та адаптації до європейських вимог. Свого часу філософ-просвітитель Вольтер писав, що «слабкою робить державу не брак коштів, а нестача обдарованих людей». Ми бачимо перспективу і надалі готові «навчати кращому» студентську молодь згідно з девізом, що міститься на гербі нашої академії.