Коцур
Володимир Васильович
Художній керівник і головний диригент Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Заслужений діяч мистецтв України
Народився Володимир Васильович 2 травня 1960 р. в Чернігові в сім’ї робітників. Музика завжди жила в серці кожного із родини Коцурів. Співала мати, а батько грав на гармошці. Тому не дивно, що юнаком Володимир Васильович Коцур здобув музичну освіту. У 1979 р. закінчив Львівське музично-педагогічне училище.
Трудову діяльність розпочав у 1981 р. на посаді хормейстера у народному хорі «Десна». Колектив багато гастролював по області. Але широке коло музичних інтересів керівника, його захопленість музикою дозволили створити ще й вокальний ансамбль міського Палацу культури.
Прагнення до знань привели В.В. Коцура до навчання на хормейстерському відділі у класі народного артиста України М.М. Кречка в Київській консерваторії ім. П.І. Чайковського. Однак Володимир Васильович не кидав роботи з творчими колективами і працював хормейстером академічної хорової капели заводу «Торгмаш» (м. Бровари Київської обл.) разом із заслуженим діячем мистецтв Ларисою Буховською. Колектив став лауреатом конкурсу «Сонячні кларнети», виступав серед трудових колективів Києва.
|
По закінченні консерваторії В.В. Коцур був запрошений до Чернігівської обласної філармонії на посаду хормейстера Чернігівського народного хору, художнім керівником колективу тоді був Анатолій Іванов, а диригентом —
Олександр Стадник. З цього часу подальша трудова і творча діяльність Володимира Васильовича пов’язана з цим колективом.
Творча діяльність В.В. Коцура також пов’язана із самобутнім народнопісенним ансамблем «Чернеги».
В.В. Коцур не тільки керівник хору, він ще й композитор. Його твори виконують творчі колективи України. Крім народних, пише естрадні пісні, які створює на вірші місцевих та інших українських поетів.
Зараз Володимир Васильович вдало поєднує посаду керівника хору з викладацькою роботою: викладає диригентсько-хорові дисципліни в Чернігівському музичному училищі
ім. Л.М. Ревуцького.
Творча та організаторська діяльність
В.В. Коцура вшановувалася державою. Він неодноразово нагороджувався почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства культури і туризму України, Чернігівської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму Чернігівської обласної
держадміністрації.
Сім’я Володимира Васильовича є теж творчою. Чернігівський народний хор познайомив його з Ніною Петрівною, яка стала вірною супутницею життя. Вона подарувала йому дочок. Молодша Василина ще тільки школярка, але вже інтенсивно займається хореографією та вокалом, вивчає теорію музики. Середня — Іванна навчається на вокальному факультеті Львівської національної музичної академії ім.
М.В. Лисенка, старша Оксана — випускниця Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Філологія і фольклор» (викладач — професор І.Я. Павленко).
Життєве кредо: «Я за щастя, долю і талант українського народу».
|