Каленяк
Віталій Петрович
Генерал козацтва,
Верховний отаман ВГО «Всеукраїнське козацьке військо»
Доктор наук в галузі державного управління,
Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів
Народився 17 жовтня 1947 року в селі Могильному Гайворонського району Кіровоградської області у сім’ї робітників, які змалку привчили сина до праці, прищепили любов до Батьківщини. У 1965 році вступив до Ленінградського вищого командного двічі Червонопрапорного училища ім. С.М. Кірова.
Після училища — служба у повітрянодесантних військах, де пройшов шлях від командира парашутно-десантного взводу до командира об’єднання (1969—1994).
За часи служби Віталій Петрович постійно підвищував рівень освіти: Військова орденів Леніна і Жовтневої революції Червонопрапорна ордена Суворова академія ім. Фрунзе, факультет ВДВ (1976—1979); вищі офіцерські і командирів дивізій курси (1980).
У 1994 році демобілізувався із збройних сил у званні полковника. З цього часу починається нова сторінка життя Віталія Петровича. Він організовує і очолює охоронну фірму «ВВВ», потім «Руслан», «Донбас-охорона», «Гетьман».
|
Прагнення завжди будь-яку роботу виконувати добре та прагнення підвищити кваліфікацію, привели В.П. Каленяка до навчання у Донецьку державну академію управління персоналом, яку закінчив у 1998 році, здобувши освіту економіста-менеджера.
Ще одна важлива сторінка життєвого шляху В.П. Каленяка пов’язана з козацтвом. За його особистими словами: «Хто сьогодні може назвати себе українським козаком? Той, у кого чисте сумління, душа правдива, незрадлива та справедлива, той, хто активно діє як оборонець, захисник та рятівник українського народу, державності, мови, культури, той, хто дбає про моральне та фізичне здоров’я, духовний та матеріальний добробут українського народу». У лютому 1997 року його обрано Отаманом Кальміуської паланки Українського козацтва та президентом федерації служб безпеки офіцерів спецвійськ.
У 1998 році призначений Генеральним хорунжим, потім першим заступником Гетьмана Українського козацтва — Головним отаманом.
У червні 1999 року об’єднав козацькі підрозділи 15 областей України і обраний Верховним Отаманом Азово-Чорноморського козацького війська. Указом Президента України 23 січня 2001 року призначений секретарем Координаційної Ради при Президентові України з питань розвитку козацтва України, від 7 липня 2005 року — Верховний Отаман Всеукраїнського козацького війська.
Брав участь у підготовці проекту Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002—2005 роки.
Культурне і духовне відродження України, формування соціального престижу знань та інтелектуального потенціалу кожної особи як найвищої соціальної цінності — проблеми, які постійно турбують Верховного Отамана Всеукраїнського козацького війська, директора Українського військово-козацького інституту ім. Великого князя Святослава, професора Міжрегіональної академії управління персоналом, академіка Міжнародної академії екології і безпеки, почесного академіка Міжнародної академії козацтва Віталія Петровича Каленяка.
Як громадський діяч, брав участь у розробці проектів «Закону України про Українське козацтво», Державної програми розвитку українського козацтва на 2010—2015 роки, Концепції Державної програми розвитку українського козацтва на 2010–2015 роки та ін.
В.П. Каленяк нагороджений 51 нагородою, зокрема нагородами Збройних сил, орденом «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів, Київського Патріархату, Українського козацтва. Має громадську нагороду — золоту зірку «Національний герой».
Разом з дружиною Валентиною Борисівною виростили достойних продовжувачів козацького роду — доньку Людмилу та сина Руслана.
|