Бойко
Віктор Якович
Перший заступник генерального директора Житомирської обласної державної телерадіокомпанії
Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ, ІІ ступенів
Заслужений журналіст України
Народився 25 квітня 1943 р. в с. Вербівка Ружинського району Житомирської області.
Трудову діяльність розпочав одразу після закінчення школи на посаді завідувача Вербівським сільським клубом (1960—1962). Потім була строкова служба у збройних силах, після якої продовжив навчання в інституті.
По закінченні інституту працював на освітянській ниві: вчителем української мови і літератури, директором школи. Але у 1971 р. переходить до журналістської роботи заступником редактора, редактором газети «Перемога» Попільнянського району Житомирської області.
З 1980 р. на партійній роботі: секретар, другий секретар райкому партії; заступник заві-дуючого відділом пропаганди і агітації обкому КПУ.
|
З 1985 р. життя В.Я. Бойка остаточно пов’язане з журналістикою та засобами масової інформації. Обіймав посаду голови комітету по телебаченню і радіомовленню облвиконкому, а у 1992 р. — призначений генеральним директором обласного об’єднання телебачення і радіомовлення.
З травня 1995 р. — генеральний директор Житомирської обласної державної телерадіокомпанії. Він автор та співавтор ряду публіцистичних робіт та телесценаріїв про сільське життя. Житомирська обласна державна телерадіокомпанія, очолювана В.Я. Бойком,—
важлива ланка в інформаційному просторі України. Обласне телебачення, радіо та ФМ-радіостанція «Житомирська хвиля» охоплюють своїми передачами майже один мільйон глядачів і слухачів. Обласне телебачення, створене під безпосереднім керівництвом В.Я. Бойка, почало функціонувати у 1992 р., збільшивши відтоді обсяг власного ефіру із 2 до 24 годин на добу. Працюючи нині на власному каналі, воно охоплює ефіром переважну більшість території регіону та практично всі соціальні і вікові категорії населення.
Багатовекторна тематична політика включає в себе понад 30 різнопланових телевізійних і 40 радіопрограм. Увійшли в практику випуск більшості телепередач у прямому ефірі (в тому числі за участю представників місцевої і центральної влади), цільова підготовка відеофільмів про особливості господарювання трудових колективів і провідних галузей області в нових ринкових умовах. Значну увагу відведено молодіжній і дитячій аудиторії, для якої готуються спеціальні виховні, просвітницькі та розважальні проекти.
Віктор Якович Бойко гаряче підтримав ідею ректора П.Ю. Сауха про підготовку на базі Житомирського державного університету ім. Івана Франка фахівців, що працюватимуть в засобах масової інформації. За методичною та матеріальною підтримкою телерадіокомпанії відбулося становлення кафедри журналістики.
Бойко Віктор Якович — активний громадський діяч. Депутат житомирської обласної ради (трьох скликань), голова обласного відділення Української Ради Миру; член Ради генеральних директорів Держкомтелерадіо України. Академік Євразійської академії телебачення та радіомовлення (2004), член Спілки журналістів України.
За особисті заслуги у розвитку інформаційної сфери України нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів, почесними грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
|