Ярешко
Анатолій Григорович
Професор кафедри внутрішньої медицини № 3 з фтизіатрією Полтавського державного медичного університету, голова Полтавської обласної спілки фтизіатрів
Доктор медичних наук, професор,
лікар-фтизіатр вищої кваліфікаційної категорії
Створена нова концепція в області біології людини і патогенезу захворювань на основі визначення механізмів і біологічного сенсу спіралізації ДНК генетичного апарату, визначення ДНК як генератора балансу різнополярних енергій клітин організму і електромагнітного поля (ЕМП), через яке здійснюється взаємодія клітин із зовнішнім ЕМП, що є базовою умовою Життя, еволюції і здоров’я земної біології. Порушення енергетичного балансу організму — це основна патогенетична умова розвитку захворювань. Ця наукова концепція проф. А. Г. Ярешка підтверджена високою ефективністю інформаційно-хвильової терапії хворих.
Народився 29 квітня 1938 р. у м. Оренбург. У 1956 р. вступив на санітарно-гігієнічний факультет Київського медичного інституту, а в у 1962 р. закінчив Одеський медичний інститут.
Трудовий шлях розпочав на поcaдi начальника медико-санітарної служби Всесоюзної комсомольської залізничної новобудови Абакан-Тайшет. У 1967 р. Анатолій Григорович вступив до аспірантури i через 3 роки успішно захистив кандидатську дисертацію. Упродовж 1970–1974 pp. завідував стаціонарним відділенням Таращанського тубдиспансеру.
У 1974 р. почав науково-педагогічну діяльність
|
у Полтавському медичному стоматологічному інституті (згодом Українська медична стоматологічна академія, а нині Полтавський державний медичний університет], де працює дотепер. У 1990 р. вчений захистив докторську дисертацію в основу якої лягла пріоритетна розробка із застосування глюкокортикоїдів, які за авторським способом А. Г. Ярешка проявляють імуностимулюючий і гомеостатичний ефекти при дисбалансі цих систем у хворих на туберкульоз, та здобув вчене звання пpoфecopa. Із 1985 по 2008 рр. очолював кафедру фтизіатрії, а після реорганізації університету обіймає посаду професора кафедри внутрішньої медицини № 3 з фтизіатрією.
У співпраці з академіком М. Колбуном, який розробив інформаційно-хвильову терапію (ІХТ), Анатолій Григорович, створив ряд високоефективних методів комплексного лікування хворих на чутливий і резистентний до хіміопрепаратів туберкульоз легень, використання яких уже сьогодні дозволяє підняти ефективність лікування туберкульозу до рівня показників, які ВООЗ рекомендує досягти до 2035 р.
На основі клініко-теоретичного аналізу результатів особистих наукових досліджень і даних літератури професор А. Г. Ярешко поглибив концепцію в області біології людини, суть якої полягає в тому, щo зовнішнє EMП є енергетичним полем, без якого земна біологія існувати не може. Тіло людини генерує своє ЕМП, яке взаємодіє із зовнішнім і шляхом резонансу здійснюється енергетична підтримка всіх біологічних форм життя. Хвороби починаються з порушень енергетичного балансу в організмі. Це робить лікувальний ефект IXT універсальним патогенетичним засобом, який шляхом дії на генетичний апарат відновлює збалансованість різнополярних енергій і шляхом поляризації атомно-молекулярних компонентів анатомічних структур клітин здійснює нормалізацію процесів життєдіяльності, що забезпечує відновлення здоров’я.
Вчений є автором та співавтором понад 300 наукових публікацій, серед яких 21 авторське свідоцтво на винахід з проблем лікування i діагностики туберкульозу, кардіо-респіраторної та опорно-рухової систем, 69 раціоналізаторських пропозицій, а також 20 навчальних посібників з фтизіатрії, зокрема 2 з грифом ЦМК MО3 України, 2 з грифом ЦМК МОН України i з грифом вченої ради ВНЗ України. Підготував понад 15?000 лікарів, 68 інтернів-фтизіатрів, 14 клінічних ординаторів, 4 магістри та 3 кандидати медичних наук.
Зa високий професіоналізм та значний особистий внесок у розвиток охорони здоров’я професор А. Г. Ярешко у 2000 р. був відзначений почесною грамотою MО3 України.
|