Черкащенко
Микола Миколайович
Суддя Вищого господарського суду УкраЇни, Заслужений юрист України, член Ради суддів господарських судів України
Народився 30 листопада 1959 року у с. Вереміївка Градизького району Полтавської області (сьогодні це Чорнобаївський район Черкаської області) в родині Марії Федорівни і Миколи Дмитровича Черкащенків. Родина трепетно зберігає пам'ять про своїх потомків. З покоління в покоління передається світла пам'ять про родича Антона ШарогоБогунського, який був наймолодшим комбригом часів громадянської війни. У 1918 році у віці 20 років його було розстріляно за вказівкою Л.Троцького.
Відразу після закінчення школи у 1977 році Микола Миколайович вступає на фізикоматема-тичний факультет Київського державного університету. В процесі навчання юнак зрозумів, що юридичні науки його ваблять більше, і без вагань залишає його. Здобуваючи трудовий стаж, Микола Миколайович розпочинає працювати трактористоммашиністом у радгоспі "Вереміївський", а згодом - у відділі позавідомчої охорони управління внутрішніх справ Черкаського облвиконкому.
Завдяки старанності та наполегливості, які вихо-вали в ньому батьки, улюблена вчителька початкових класів Тетяна
Григорівна
|
Буртова та вчитель матема-тики Олександр Іванович Зосенько, Микола Черка-щенко вже у вересні 1979 року став студентом юридичного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Спогади про цікаву і насичену різноманітними подіями студентську юність живуть і досі в його пам'яті. Тож Микола Миколайович не пропускає нагоди щороку, у першу суботу квітня - на день юридичного факультету, зустрітися із однокурсниками.
У період з 1984-1986 рр. Микола Миколайович Черкащенко працював адвокатом Золотоніської юридичної консультації, потім до 1992 року - адвокатом юридичної консультації колегії адвокатів Вишгородського району Київської області. У 1990 році Миколу Миколайовича обирають депутатом Виш-городської районної Ради народних депутатів. У грудні 1992 р. М.М. Черкащенко був обраний суддею Вишгородського районного суду Київської області. Після семи років праці на цій посаді Миколу Миколайовича безстроково призначають суддею Міжобласного суду, а пізніше, також безстроково, суддею Вищого господарського суду України. Про своє життєве кредо Микола Миколайович Черкащенко говорить так: "Посада судді, крім знань юридичних наук, потребує життєвого досвіду і мудрості. Вважаю, що обирати суддею особу у 25річному віці недоцільно. Суддею може бути громадянин не молодший 30 років, який обов'язково повинен мати досвід практичної роботи в юридичній галузі, а майбутній суддя системи загальних суддів - практичної роботи адвокатом. Тільки диктатура його величності Закону зробить людей нашої держави щасливими та заможними".
У вільний час Микола Миколайович займається спортом. Особливо любить футбол і волейбол. З радістю виїжджає до лісу на "тихе полювання" по гриби. В його планах на майбутнє - допомогти родичуодносельчанину Василю Олександровичу Переузнику опублікувати нариси про історію рідного села. Але найбільше задоволення Микола Миколайович отримує від приготування на вогнищі рибної юшки та козацької каші "повереміївськи" за старовинними рецептами діда Федора Лимара, який був завзятим рибалкою і одним із засновників рибколгоспу у Вереміївці. Разом із батьком та дядьком Миколою Павловичем Пахарем Микола Черкащенко виловив не одну сотню кілограмів риби із Кременчуцького водосховища.
М.М. Черкащенко одружений. Дружина, Любов Іванівна, працює лікарем функціональної діагностики у поліклініці № 2 ДУС при Президентові України. Подружжя Черкащенків виховало сина Сергія, який обрав у житті батьківський шлях. Він - студент V курсу юридичного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.
|