![]() |
|
Шефель Завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін Кримського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
|
постіндустріальної епохи як феномен соціокультурного синтезу». З 2003 р. є професором кафедри філософії.
У вищій школі України Сергій Вікторович працює з 1975 р., у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого – з 1977 р. На сьогодні обіймає посаду завідувача кафедри соціально-економічних дисциплін Кримського юридичного інституту. Серед наукових праць – монографії «Творческая индивидуальность», «Личность постиндустриальной эпохи как феномен социокультурного синтеза: (Социально-философское исследование)». У співавторстві видав низку колективних монографічних видань, зокрема: «Инженер ХХІ века: личность и профессионал в свете гуманизации и гуманитаризации высшего технического образования», «Правове виховання в сучасній Україні», а також підручники та навчальні посібники.
Напрям екософії права розвиває з 2004 р., за результатами досліджень видано багатотомну антологічну збірку наукових праць. Під науковим керівництвом С.В. Шефеля здійснюються дисертаційні дослідження за екософсько-правовою проблематикою й формується вітчизняна наукова школа з екософії права, що досліджує граничні підстави екологічного права, механізми становлення екологічної правосвідомості й культури та їх світоглядно-методологічний вплив на правотворчість і правозастосування в сучасній Україні.
Протягом останніх п’ятнадцяти років реалізує свої наукові інтереси в межах міжнародних проектів з екологізації свідомості у співробітництві з лабораторією екології культури Сходу Інституту країн Азії та Африки при Московському державному університеті імені М.В. Ломоносова, Інститутом соціально-політичних досліджень РАН та Краснодарським юридичним університетом МВС РФ. Наслідком цієї співпраці стало видання багатотомної наукової збірки з проблем екософії.
Сергій Вікторович цілковито відданий обраній справі і не розмежовує науку та буденне життя, що й підтверджує його життєве кредо: «Дбати про гармонію душі й тіла, природи й соціуму».
|