ГАНЕЧКО
Микола Миколайович

СТАРШИЙ РАДНИК ЮСТИЦІЇ





Заслужений юрист України, почесний працівник прокуратури України.

Народився 26 лютого 1954 р. в с. Великі Деревичі Любарського району на Житомирщині в сім'ї селян. Світлої пам'яті батьки – Микола Гнатович, учасник війни та мати Ніна Григорівна змалку навчили сина долати життєві труднощі, бути чесним і справедливим.
Загальноосвітня школа стала початком в отриманні вищої освіти. Навчатися поїхав до столиці, однак перша спроба стати студентом вузу виявилася невдалою. Проте не засмутився – став робітником, працював теслею в комплексній будівельній бригаді будівельно-монтажного тресту ''Кременчуггесбуд'' при управлінні Київської ГЕС.
Служив у лавах Збройних Сил. Після закінчення строкової служби продовжив працювати на будівництві. У 1974 р., за рекомендацією був направлений для вступу до Харківського юридичного інституту. Успішно склавши вступні іспити, став студентом відомого в державі навчального закладу. Диплом про його закінчення отримав у 1978 р.
Молодого спеціаліста направили на роботу в органи прокуратури м. Києва. Працював слідчим, старшим слідчим прокуратури Радянського району м. Києва. У 1982 р. був визнаний одним із кращих слідчих прокуратури України. Брав участь в історичній Всесоюзній конференції кращих слідчих СРСР.
М. М. Ганечко обіймав також посади прокурора слідчого управління прокуратури м. Києва, заступника прокурора Радянського району м. Києва.
У 1993 р. призначений на посаду прокурора Шевченківського району м. Києва; у 2000 р. переведений на роботу в апарат Генеральної прокуратури України, де очолював організаційно-контрольне управління.
На високій керівній посаді Микола Миколайович не затримався довго з власної ініціативи; заявив Генеральному прокурору України про своє бажання бути ближче до людей, стверджувати верховенство закону на практиці, навчати молоді кадри. Його переконливе клопотання задовольнили. Після такого вчинку Миколу Миколайовича часто запитували: ''А як же кар'єра?!''. І приводили приклади про стрімке просування його учнів на високі посади. З цього приводу він толерантно і переконливо відповідав: ''Краще бути кваліфікованим практиком-вчителем, ніж теоретиком-професором – користі більше!''.
Останні сім років М. М. Ганечко працює районним прокурором у м. Києві.
Його безперервний трудовий стаж становить 35 років, із них 29 років віддав рідному відомству, в якому, як відомо, працюють найсильніші фахівці. За цей час довелося пропустити через власне серце багато людських трагедій, приймати тисячі доленосних рішень. Високе почуття службового обов'язку, відданість справі, готовність відгукнутися на чужу біду, професіоналізм поєдналися з доступністю та людяністю. Ці складові визначили авторитет та повагу не тільки юридичної спільноти, а й багатьох простих людей, яким довелося звертатися до Миколи Миколайовича.
М. М. Ганечко нагороджний орденом Олександра Невського III ступеня Української Православної Церкви, Почесним знаком ''Української секції міжнародної поліцейської асоціації ''За мужність та професіоналізм'', медаллю ''60 років ООН'' Міжнародного комітету захисту прав людини.
Микола Миколайович не забуває рідну Житомирщину; щорічно відвідує рідне село, щоб босоніж пройтися стежками дитинства, віддати шану батькам і односельчанам.
Свій життєвий і професійний досвід Микола Миколайович передав доньці, яку підтримав у бажанні її стати служителем Феміди. Нині Олена Миколаївна – суддя Шевченківського району суду в м. Києві.
Фах юриста-правознавця має дружина Наталя. Вона працює в системі правоохоронних органів. Разом подружжя виховує ще одного майбутнього юриста – маленького Олексія.
Життєве кредо: ''Людяність і порядність''.




Логос Україна         ГАЄВИЙ Вадим Володимирович         Зміст         ГВОЗДЕЦЬКИЙ Віктор Демидович