СТВОРЮЄМО ЦІННІСТЬ
Давиденко Леонід Федорович

Давиденко

Леонід Федорович

Заслужений художник України, Голова Криворізької організації Національної спілки художників України, доцент, викладач кафедри образотворчого мистецтва ДВНЗ «Криворізький національний університет»

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, значні професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання «Заслужений художник України» (2012).
Самобутній митець Леонід Федорович Давиденко представляє мистецтво Придніпров’я, що корінням сягає в героїчні часи козаччини. Його твори позначені індивідуальністю і водночас нерозривним зв’язком з давніми традиціями, світом образів легенд і дум. Народився 15 квітня 1954 р. у с. Вільна Слобода Глухівського району Сумської області. Закінчив художньо-графічний факультет Криворізького педагогічного інституту. У творчому доробку митця понад 1000 творів живопису та графіки. Живописні полотна Леоніда Федоровича поділяються на три цикли: козацький, лірико-метафоричний та фольклорно-міфологічний. Образні засоби майстра надихаються українською орнаментикою, іконою, народною картиною. Найбільшим за обсягом є козацький цикл митця. В основі — антологічні образи «козаків Мамаїв» як найулюбленішого сюжету народної картини, поєднані з чуттєво-романтичним творчим баченням автора.

Козаки Леоніда Давиденка стинаються з ворогом, сумують і сміються. Доброзичливий гумор навіяний українською пісенною творчістю. Народний бурлеск, відгомін певних сцен «Запорожця за Дунаєм» виявляється в аркушах « Колиска життя», «У степу», «В садку», «Гопак», «Повернення із шинка», «Рибалки». Проте жарт ніколи не перетворюється на злісне кепкування. У здобутку митця — альбоми «Живопис та графіка» (2006), «Шедеври української графіки» (2009). Леонід Давиденко організував різноманітні виставки: 90 всеукраїнських, 20 персональних. Його роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях. Останнім часом художник захопився ідеями, що виголошувались представниками українського та російського авангарду, зокрема — Казимиром Малевичем. Як і представники класичного абстракціонізму, прагне реалізувати враження і настрої, сприйняття реальності і відчуття через первинні постійні елементи форми та кольору. Митець формує композиції, що активно залучають глядача до співтворчості, активізують приховані духовні сили. Cвоєрідним регіональним стилем Криворізької організації Національної спілки художників України, яку очолює Леонід Давиденко, є розмаїття манер і стилів. Незалежно від плюралізму, зберігається потяг до глибинного і прекрасного. За активну творчу працю та досягнення в образотворчому мистецтві Леонід Федорович нагороджений лауреатською медаллю Тетяни Яблонської. Відзначений козацькою грамотою війська запорізького «За велику допомогу та підтримку козацького руху», нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня, ДОГО СКЗ Січеславське козацтво запорізьке, медаллю «Козацька слава» I ступеня. Одружений, має доньку.