СТВОРЮЄМО ЦІННІСТЬ
Медведчук Віктор Володимирович

Медведчук

Віктор Володимирович

Голова Всеукраїнської громадської організації«Всеукраїнський громадський рух «Український вибір», академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист україни

Віктор Володимирович – відомий український державний і громадський діяч, юрист – народився 7 серпня 1954 р. у с. Почет Абанського району Красноярського краю (Росія). Вищу юридичну освіту здобув у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка і за направленням розпочав роботу адвокатом у Київській міській колегії адвокатів. У 1989 р. очолив юридичну консультацію Шевченківського району м. Києва, де до того часу працював адвокатом. Юридична спільнота високо оцінила його професійні навички та організаторські здібності – у 1990 р. Віктор Медведчук був обраний президентом Спілки адвокатів України та тричі переобирався на цю посаду. Десять років поспіль (у період з 1994 по 2004 рр.) Віктор Володимирович обіймав посаду голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів. У 1998–2002 рр. – член Вищої ради юстиції України. Політичну діяльність розпочав у травні 1997 р., коли був обраний народним депутатом України ІІ скликання по Іршавському виборчому округу № 171. У травні 1998 р. обраний народним депутатом України ІІІ скликання – виборці Іршавського виборчого округу № 73 довірили представляти їх інтереси в Парламенті.

В цей же період Віктор Володимирович став на чолі Соціал-демократичної партії України (об’єднаної), яку очолював до серпня 2007 р. З липня 1998 р. – Заступник Голови Верховної Ради України, а з лютого 2000 р. по грудень 2001 р. – Перший заступник Голови Верховної Ради України. У травні 2002 р. – обраний народним депутатом України IV скликання по багатомандатному загальнодержавному округу від СДПУ(о). З червня 2002 р. по січень 2005 р. – Глава Адміністрації Президента України. Свою професійну діяльність Віктор Володимирович поєднує з науковою роботою. В 1997 р. він здобуває ступінь доктора юридичних наук, а в 2001 р. – отримує почесне звання професора. З 1998 р. – дійсний член Академії економічних наук України, а з 2000 р. – академік Національної академії правових наук України. Видатний юрист, досвідчений громадський і державний діяч, Віктор Медведчук опублікував 55 наукових праць, в тому числі 11 монографій з теорії держави і права, конституційного права, кримінально-процесуального права та проблем державотворення.Висвітленню цих питань і присвячені його книги та статті: «Конституційний процес в Україні і організація державної влади та місцевого самоврядування» (1996), «Адвокатура: історія і сучасність» (1997), «Сучасна українська національна ідея і питання державотворення» (1997), «Україна: актуальні питання розвитку суспільства, держави і права» (1999), «Дух і принципи соціал-демократії: українська перспектива» (2000), «Соціал-демократичний вибір – історичний шанс для України» (2000), «Новий вимір демократії» (2001), «Політична система: сучасні проблеми розвитку громадянського суспільства і держави» (2 т., 2010), «Розвиток системи державної влади в Україні: конституційно-правові аспекти» (2010), «Держава і громадянське суспільство: український вибір» (2012), «Український вибір: федералізм як концепт і модель суспільно-державного розвитку (частина перша)» (2012), «Функції права у розвиткові демократичної і правової держави» (2012), «Громадянське суспільство: Український вибір» (2012), «Концептуалізація поняття «громадянське суспільство». Ретроспектива деяких теоретичних аспектів» (2012), «Український вибір: доктринальні засади розвитку сучасного громадянського суспільства» (2012), «Доктринальні ідеї федералізму: ретроспектива і перспектива українського вибору» (2012).

На сьогодні Віктор Медведчук є головою Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір», яка здійснює активну діяльність щодо ефективного функціонування громадянського суспільства в Україні. За вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики та високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян в 1992 р. присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України». У 2000 р. В.В. Медведчук став повним кавалером ордена «За заслуги», а у 2004 р. за визначні особисті заслуги в галузі державного будівництва, багаторічну плідну суспільно-політичну діяльність його відзначено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. Нагороджений багатьма орденами іноземних держав. На кожному життєвому етапі Віктор Володимирович мав певний життєвий дороговказ, кредо, яке зумовило його особистісне та професійне формування: «Никогда не преувеличивайте глупость врагов и верность друзей…», «Дай каждому дню шанс стать самым прекрасным в твоей жизни!», «Каждый видит, каким ты кажешься, мало кто чувствует, каков ты есть». Віктор Медведчук одружений.