Паламарчук
Володимир Іванович
Декан хірургічного факультету,
завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України,
доктор медичних наук, професор
За значний особистий внесок у розвиток вітчизняної медичної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих медичних спеціалістів, професійну майстерність присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України» (2008).
Стояти на сторожі людського здоров’я – поклик серця Володимира Івановича, справа, якій він присвятив усе життя.
Народився 24 липня 1949 р. у м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. У 1970–1976 рр. навчався у Київському медичному інституті ім. О.О. Богомольця на факультеті «Лікувальна справа». Інтернатуру проходив у Васильківській центральній районній лікарні. Перша посада за фахом – виконувач обов’язків лікаря-хірурга першого хірургічного відділення Київської обласної клінічної лікарні, яку обіймав упродовж 1977–1990 рр.
В цей час опановував майстерність медика, набував першого ґрунтовного досвіду.
З 1990 р. Володимир Іванович працює у Київському інституті вдосконалення лікарів (нині Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика).
|
Пройшов шлях від асистента кафедри хірургії № 2
до доцента кафедри хірургії та судинної хірургії, професора цієї кафедри.У 1993-2005 рр. був заступником декана хірургічного факультету, з 2005 р. – декан факультету. Також завідує кафедрою хірургії та судинної хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика, клінічними базами якої є Київська міська клінічна лікарня № 8, медична частина «Київміськбуд» та приватна клініка «Медіком». За час роботи В.І. Паламарчук заслужив високий авторитет фахівця своєї справи, а також чуйної і доброї людини. Його поважають колеги, студенти і пацієнти.
Під керівництвом Володимира Івановича здійснюються такі напрями наукової роботи: хірургічна інфекція, панкреатологія, герніологія, флебологія, правові аспекти медицини, ускладнення хірургічної інфекції. Для обміну досвідом налагоджено міжнародну співпрацю. Так, в ординатурі при кафедрі хірургії та судинної хірургії навчаються майбутні медики із Грузії, Еквадору, Росії та Узбекистану; науковці кафедри є учасниками міжнародних Інтернет-проектів Russian Surginet, Surginet.
У своїй кандидатській та докторській дисертаціях В.І. Паламарчук досліджував діагностику та умови поліпшення лікування хірургічних захворювань органів гепатопанкреатодуоденальної зони, травного каналу. Зробив вагомий внесок у гнійну хірургію, проктологію, хірургічну ендокринологію. У науковому доробку вченого 2 монографії, близько 150 публікацій, 16 патентів, 50 раціоналізаторських пропозицій. Автор двох посібників з грифом Міністерства охорони здоров’я України – друкованого й електронного підручника «Амбулаторна хірургія».
Реалізувався як педагог. Значну увагу приділяє підготовці наукових кадрів та лікарів-хірургів для практичної охорони здоров’я: щорічно в Академії вдосконалюють профмайстерність близько 100 хірургів. В.І. Паламарчук – голова спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій за фахом «Хірургія», член спеціалізованої вченої ради зі спеціальності «Судова медицина». Під керівництвом Володимира Івановича ведеться підготовка
7 кандидатських робіт, 2 з яких успішно захищено, готується докторська дисертація.
Досвідчений педагог, фахівець і талановитий організатор, В.І. Паламарчук входить до складу редакційних колегій журналів «Клінічна хірургія», «Пластична та реконструктивна хірургія».
Життєве кредо шанованого хірурга: «Поспішай допомогти, а не відмовити».
|