Корж
Віталій Терентійович
Народний депутат України ІV, V, VI скликань, кандидат економічних наук
За вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України» (2009). Нагороджений медалями «За меценатство» ІІІ, ІІ та І ступенів.
Віталій Терентійович – людина надзвичайно багатогранна, мудра і щира. Власним прикладом він щоденно доводить, що ніщо так не допомагає у повсякденні і роботі, як життя у злагоді із собою, своєю душею і свідомістю. Кожен новий знайомий стає вчителем, наставником чи другом, а кожна зустріч – подарунком долі.
Народився 16 серпня 1938 р. у с. Дроздівка на Чернігівщині у багатодітній родині хліборобів. Змалечку пізнав тяжкість бідності, що в майбутньому стало поштовхом до багатьох благодіянь Віталія Терентійовича. Навчався у Чернігівському технічному училищі. Паралельно з навчанням розпочав трудовий шлях: у 1957–1964 рр. працював старшим робітником з ремонту колій, бригадиром, техніком, інженером; у 1964–1966 рр. – старшим інженером Укрраднаргоспу. До 1977 р. послідовно змінював посади від старшого інженера, начальника відділу до заступника начальника Укрцементу Міністерства промбудматеріалів УРСР.
|
Вищу освіту здобував у Харківському інституті інженерів залізничного транспорту, наукову – у Раді по вивченню продуктивних сил Академії наук України (1977–1990), де працював на посаді старшого наукового співробітника. Захистив кандидатську дисертацію, у науковому доробку – понад 80 публікацій.
В.Т. Корж, ініціативний та відповідальний фахівець, був призначений комерційним директором Київського заводу будівельних матеріалів, згодом начальником Центру міжнародного науково-технічного співробітництва та маркетингу Науково-дослідного інституту інформаційних технологій Міністерства освіти України. Використовуючи набутий досвід, у 1991 р. створив і очолив науково-виробничу фірму «Транзактор», яка 1993 р. виступила засновником компанії «Глобал Юкрейн», що започаткувала в Україні ринок послуг у світовій мережі Інтернет.
Обирався народним депутатом України ІV, V, VI скликань. Лише впродовж роботи у Верховній Раді VI скликання брав участь у розробці
15 законів у сфері інформатизації та інформаційних технологій.
Окремої уваги і поваги заслуговує громадська і благодійницька діяльність Віталія Терентійовича. Він є членом Ради Міжнародної спілки українських підприємців, Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Національної пам’яті України, Опікунської ради Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, оргкомітету Міжнародного конкурсу «Моє слово про Шевченка» та ін.
Як благодійник подарував школам, іншим навчальним та громадським закладам Чернігівщини понад 200 комп’ютерів, а також фотоапарати, мобільні телефони, медичне устаткування і прилади для лікарень, музичні центри для клубів, книги для бібліотек, сприяв багатьом молодим авторам у виданні їх книг масовим тиражем тощо. Частину книг із власної колекції передав у фонди бібліотек. Удостоєний почесного звання «Народний посол України».
Нагороджений орденами «Знак Пошани», святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ та ІІ ступенів, святого Миколая Чудотворця, «За гуманність та милосердя», почесними грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Крім цього, багато інших нагород та відзнак за активну громадянську позицію та безпосередню участь у розбудові Української держави.
Життєве кредо Віталія Терентійовича, просте і зрозуміле, надихає на нові й нові звершення: «За будь-яких політичних умов і змін, у кожній ситуації ніхто не може завадити нам робити
добрі справи!»
|