Березовський
Георгій Васильович
Директор Сторожинецького сільськогосподарського кооперативу «Колос» Чернівецької області
За визначні трудові досягнення, впровадження передових форм господарювання, багаторічну самовіддану працю та активну благодійну діяльність присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави (2007).
«Вік людини, – каже Георгій Васильович, – короткий. І я не хочу втрачати час, даний мені Богом для добрих справ». Народився 6 лютого 1935 р.
в с. Корчівці Чернівецької області. Працював на Глибоцькій МТС, будовах гідроелектростанцій на річках Чернівецької та Івано-Франківської областей, у колгоспі. З 1957 р. завідував сільським клубом у рідному селі, а з 1964 р. –
госпчастиною Череського будинку інвалідів війни, одночасно будучи директором установи.
У 1970 р. очолив міжгосподарський комбінат з виробництва будівельних матеріалів та будівництва у м. Сторожинець. Виробничу базу почав створювати з нуля. Нині це сільськогосподарський кооператив «Колос».
Він вожак, який невтомно сповідує своє життєве кредо: «Коли вершник занепадає духом – його кінь одразу втомлюється». Був час, коли у нього працювали всі віруючі окрім секретаря парторганізації. Зараз оті прихищені робочі живуть в США і збудували молитовний храм, де є фотографія їхнього рятівника.
|
У складі підприємства чотири будівельні дільниці, цегельний та каменерізний заводи, мармуровий кар’єр та автомобільно-тракторний парк. Є свій оздоровчий санаторій-профілакторій та підсобне господарство з вирощування свиней та великої рогатої худоби.
Під керівництвом Георгія Васильовича пріоритетними напрямками роботи стали будівництво, ремонт та реставраційні роботи, побудовано каменеобрізний завод. Вперше в СРСР кооператив «Колос» застосував в будівництві «миючий теразит» на основі мармурової крихти, що дало можливість використання відвалів. Вперше в Чернівецькій області розпочато видобуток мармурової сировини, будівництво бетонних доріг, а також виготовлення настільної плитки для ферм, яку вперше застосували в Росії.
Він не з тих, що ніколи не падає, а з тих, що падаючи, підводяться і йдуть до означеної мети. Силами кооперативу проведено реконструкцію та реставрацію основних будівель Чернівецької області, збудовані школи та лікарні. На горі Говерла укріплено пам’ятний хрест, а також у виробничому доробку фірми є багато споруджених пам’ятників: воїнам Великої Вітчизняної війни, жертвам голодомору, репресованим, воїнам Афганістану, більшість з яких встановлено безкоштовно. А ще закладено пам’ятники Т. Шевченку в Україні та Румунії, за що Георгій Васильович був нагороджений орденом «Чесний Хрест» від президента
Румунії.
Не згубив він дороги до храмів. СГК «Колос» брав участь у зведенні та реконструкції Свято-Миколаївського жіночого монастиря (м. Рівне), Городоцької обителі, Кулівецького, Хрещатинського, Леурдійського монастирів, Джерела святої Анни під Кременцем. Серед багатьох святих місць, куди часто навідується Георгій Березовський, є жіночий монастир на Анниній горі під Вашківцями, якому було надано безоплатно перші матеріали для відбудови.
Георгій Васильович – депутат 5 скликань Чернівецької облради і 28 скликань сільських і районних рад. За свою плідну працю як на виробництві, так і у благодійництві нагороджений: орденами «За заслуги» ІІІ ступеня, «Знак пошани»; грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України; ювілейною медаллю «За доблесну працю»; почесною грамотою «За заслуги перед українським народом»; почесною відзнакою «Буковина».
Оточуючі Георгія Васильовича люди кажуть, що в ньому дивовижним чином поєдналися душа християнина, філософія Сократа і серце патріота. Його справи насичені вірою, мудрістю та любов’ю до Батьківщини і це дякуючи маминим словам з молитвою.
|