Клочков
|
Він є автором понад 200 наукових праць, найвагомішими з яких є навчально-методичний посібник «Правові засоби прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів», навчальний посібник «Прокурорський нагляд за законністю та обґрунтованістю обрання та продовження строків тримання під вартою», статті «Роль прокурорського нагляду в охороні захисту прав і свобод людини», «Взаємодія Генеральної прокуратури України із Секретаріатом Президента України щодо охорони та захисту прав і свобод людини» та інші. Високу оцінку наукової громадськості здобула й фундаментальна монографія «Історія прокуратури України», яка є першою не лише в Україні, але й в країнах СНД та Балтії. Ця резонансна праця спонукала багатьох фахівців до активізації та поглиблення досліджень. Спираючись на неї, Володимир Григорович створив унікальний музей історії прокуратури України, який сприяє підвищенню рівня правової культури, підносить престиж юридичної науки та органів прокуратури.Також не можна оминути увагою внесок
В.Г. Клочкова у розвиток вітчизняного фахового словникарства, адже він є автором багатьох статей для 6-ти томів «Юридичної енциклопедії», Великого енциклопедичного юридичного словника. Крім того, Володимир Григорович вніс пропозиції та зауваження до багатьох законопроектів, підзаконних актів і методичних рекомендацій.
Наукова та громадська діяльність В.Г. Клочкова надзвичайно різноманітна, однак вона завжди підкорена ідеї розвитку юридичної науки, пропаганди знань: він є членом науково-видавничої ради журналу «Весы Фемиды» та редакційної колегії журналу «Міліція», Київської обласної організації Спілки юристів України та Асоціації прокурорів України, був членом науково-методичної та вченої рад Академії прокуратури України при Генеральній прокуратурі України. Молодих дослідників та фахівців він надихає власним прикладом, адже систематично бере участь у роботі робочих груп з розробки законопроектів, у наукових семінарах та конференціях щодо вдосконалення законодавства з боротьби зі злочинністю і корупцією.
За свою сумлінну та віддану роботу В.Г. Клочков неодноразово заохочувався прокурором області, Генеральним прокурором СРСР, прокурором УРСР, Генеральним прокурором України, ректором Академії прокуратури України. За вагомий особистий внесок у справах боротьби зі злочинністю, зміцнення правопорядку, плідну працю нагороджений почесними грамотами міністра внутрішніх справ України, голови Спілки юристів України, ювілейною медаллю «90 років органам Прокуратури України».
Захоплення В.Г. Клочкова такі ж різно-сторонні, як і його діяльність: професійно займався футболом, хокеєм, дзюдо, карате, нині полюбляє шахи, шашки, гру на музичних інструментах, багато читає. Володимир Григорович є хорошим сім’янином та турботливим батьком. Надійною підтримкою та порадницею є для нього дружина — І.В. Клочкова, провідний спеціаліст відділу статистичної інформації та аналітичної роботи Генеральної прокуратури України, донька Марина успішно навчається у Слов’янській гімназії в м. Києві.
|