Сьомик
Олена Броніславівна
Засновниця й очільниця Кременчуцької міської філії Малої академії наук України,
вчителька хімії Кременчуцького ліцею № 25 «Гуманітарний колегіум», методистка з хімії, біології та екології Кременчуцького міського науково-методичного центру, публіцистка, членкиня Національної спілки журналістів України, заслужена працівниця освіти України
Олена Сьомик народилася 28 червня 1959 р. у м. Кременчук Полтавської області. У 1983 р. отримала червоний диплом Одеського державного університету імені І. І. Мечникова (нині — Одеський національний університет імені І. І. Мечникова). У системі освіти працює з 1987 р. Спершу була заступницею директорки й вчителькою хімії ЗОШ № 30. Із 1991 р. обіймала посади методистки з хімії і біології Автозаводського методичного кабінету, учительки хімії ліцею № 4, ГЕНВК. Дотепер працює координаторкою роботи вчителів хімії та біології Кременчуцького міського науково-методичного центру та учителькою хімії ліцею № 25 «Гуманітарний колегіум».
Для організації наукових товариств у навчальних закладах міста в 1995 р. Олена Сьомик заснувала Кременчуцьку міську філію Малої академії наук України, якою до сьогодні беззмінно керує. Нині Кременчуцька філія є провідною на Полтавщині, що підкреслюють її досягнення: щороку в різних етапах конкурсів МАН України беруть
|
участь не менше 450 учнів різних класів, виховано 7 міжнародних переможців, 246 всеукраїнських призерів (38 переможців), 33 президентських стипендіатів, 2147 обласних призерів, запатентовано 2 винаходи у сфері комп’ютерних технологій. Олена Броніславівна знає та підтримує кожну роботу учасників академії.
Для нагородження учнів за виконані дослідження та для підвищення рівня конкуренції наукових праць вона домоглася поновлення преференцій переможцям МАН перед вступами у виші. Сама ж Кременчуцька філія МАН України має плідні зв’язки з Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського, з яким створено сумісну матеріальну базу, Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара, Харківськими та Київськими провідними закладами вищої освіти.
Учителька-методистка Олена Сьомик є авторкою 7 навчальних посібників з хімії та 4 наукових робіт із екології (2 видано в Болгарії). Має публікації у всеукраїнських газетах «Хімія. Біологія» і «Тестова форма оцінювання знань з хімії», Видавничій групі «Основа», Всеукраїнському журналі «Хімія».
За свою плідну працю, спрямовану на розвиток освіти України, Олена Броніславівна Сьомик нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ і ІІ ступенів, почесним званням «Заслужений працівник освіти України», почесною грамотою Полтавської обласної ради та МОН України, відзнакою «За заслуги перед містом», подякою секретаріату НСЖУ.
Найбільшим авторитетом і найкращим другом для Олени Броніславівни завжди буде її батько Броніслав Іванович: «Тато вважав соратницею, довіряв упорядковувати його роботи, радився зі мною, а я була щасливою, що знала таку дружбу». Разом написали й опублікували видання «Україна не Росія», «Друга світова. Україна: Спогади, написані душею і серцем», «Українці п’яти континентів: Науково-історичне есе», «Кременчук — майбутній потужний мегаполіс», «Всесвітньовідомі кременчужани».
|