Магльований
Анатолій Васильович
Проректор із науково-педагогічної роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктор біологічних наук, професор,
заслужений професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,
академік НАН ВО України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України
Для Анатолія Магльованого спорт і наука нерозривно пов’язані. Він — майстер спорту з важкої атлетики й відомий учений, який запровадив нові підходи до оптимального управління рівнем фізичної й розумової працездатності, започаткував систему керування комплексом організаційно-технічних заходів для діагностики функціональних відносин організму та особливостей на рівні окремих показників фізичної і розумової працездатності та рис характеру.
Народився 10 квітня 1955 р. у с. Шипка Григоріопольського району (Молдова). У 1980 р. закінчив спортивний факультет Львівського державного інституту фізичної культури та спорту (нині — Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського). Із того року й дотепер працює у стінах Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, де пройшов шлях від викладача і старшого викладача до доцента й професора. У 1991–2015 рр. очолював кафедру
|
фізичного виховання та спортивної медицини. У 2000 р. був призначений проректором із гуманітарної освіти та виховання, а з 2008 р. є проректором із науково-педагогічної роботи. Під керівництвом Анатолія Васильовича кафедра фізичного виховання і спортивної медицини зміцнила спортивні традиції та науковий потенціал, а також підготувала чимало майстрів спорту, учасників, чемпіонів та призерів першості світу, Європи й Паралімпійських ігор.
Сфера наукових інтересів Анатолія Магльованого охоплює медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, фізіології, фізичної реабілітації й санології. Учений є автором понад 800 праць, що входять до різних наукометричних баз даних, зокрема до Scopus і Web of Science. Це 11 навчальних посібників, 36 монографій, книжок і біобібліографічних видань, 20 патентів, 7 рацпропозицій тощо. У співавторстві Анатолій Васильович видав чотири підручники, серед яких «Санологія (медичні аспекти валеології)» (2011), призначений для лікарів-курсантів медичних ЗВО 3–4 рівня акредитації, а також може бути корисний для сімейних лікарів та лікарів загальної практики, фахівців центрів здоров’я, відділень профілактики лікувальних установ, наукових співробітників, а також «Фізична реабілітація, спортивна медицина» (2014), який призначений для студентів медичних ЗВО 3-4 рівня акредитації, а також може бути корисним для фахівців спортивної медицини та фізичної реабілітації, лікарів загальної практики та ін. Став основоположником наукової школи. Підготував 13 кандидатів і 2 докторів наук.
Анатолій Магльований є головним редактором газети «Альма-матер», членом редакційних колегій семи наукових видань, спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій. Є членом Наукового товариства імені Шевченка, почесним доктором Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, академіком низки громадських академій, членом виконкому відділення НОК України у Львівській області. Обирався віцепрезидентом Європейської федерації паралімпійської стрільби з лука.
За вагомий внесок у соціально-економічний, науковий і культурний розвиток Львівської області Анатолію Васильовичу Магльованому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України». За особливі заслуги він ушанований низкою державних нагород — орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня, знаком «Відмінник освіти України», медаллю НАПН України «Ушинський К.Д.», медаллю «20 років АН ВО України», відзнакою «Смарагдовий хрест «За футбольні заслуги», «Орденом спасителя нашого Ісуса Христа», орденом Святого Миколая І ступеня УПЦ КП, орденом Гетьмана Петра Сагайдачного ІІ ступеня, грамотами Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства молоді та спорту України та Львівської ОДА. Життєве кредо Анатолія Васильовича — «Людині дається одне життя, і його треба прожити гідно».
|