Легун
Віктор Антонович
Голова наглядової ради ТОВ «Вінниця-млин»
Народився 30 січня 1941 р. у с. Нова Ободівка Вінницької області. Батько — Антон Костьович на той момент був начальником Ободівської автоколони, у 1941 р. мобілізований, пройшов усю війну, брав участь у бойових діях у Японії.
Після закінчення Новоободівської школи Віктор Антонович у 1954–1958 рр. навчався у Верхівському сільськогосподарському технікумі. Працював майстром виробничого навчання Зозівського училища механізації сільського господарства та вчителем праці Новоободівської восьмирічки.
У 1960–1965 рр. — студент Московського інституту інженерів сільськогосподарського виробництва. Після закінчення повернувся до рідного села і два з половиною роки працював головним інженером Ободівського відділення «Сільгосптехніки». В цей час він познайомився із своєю майбутньою дружиною Іванчук Христиною Василівною. Одружилися у 1966 р., а в 1967 р. народився їх єдиний син Юрій.
З 1968 по 1973 рр. працював управляючим Жмеринського районного відділення «Сільгосптехніки». В цей час кар’єра
|
Віктора Антоновича йде угору. Його переводять до Вінниці, на посаду першого заступника головного інженера обласного об’єднання «Сільгосптехніка». У 1980 р. його призначають керівником Вінницького обласного виробничого об’єднання з виробничо-технічного забезпечення сільського господарства (колишньої «Сільгосптехніки»). У цей час це підприємство вважалося одним із найкращих у СРСР. Талановитий інженер, господарник, мудрий та справедливий керівник, який завдяки своїм вмінням надав значний поштовх розвитку сільського господарства Вінницької області.
В цей же час Віктор Антонович починає свою політичну діяльність. Він обраний депутатом Вінницької обласної ради XVII– XX скликань. З 1987 р. став першим заступником виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів та очолив агропромисловий комітет Вінницької області. У роки Горбачовської «Пєрєстройки» та зі здобуттям незалежності України активно працював над питаннями реформування сільського господарства, розвитку фермерства, залучення іноземних інвестицій. Через свою активну політичну та громадську позицію набув багато ворогів серед правлячої еліти того часу. У вересні 1993 р. Указом Президента України та наказом Мінсільгосппроду Віктора Антоновича звільнили з усіх посад за сприяння створенню Селянської партії України. Але він не збирався опускати руки і відстоював свої переконання та добре ім’я у політичній боротьбі. Зокрема, балотувався на посаду представника Президента у Вінницькій області та до Верховної Ради України. Лише після зміни влади його політичне переслідування припинилося і він повернувся до аграрної галузі. Але тепер уже не у державному секторі, а у бізнесі.
Багато років Віктор Антонович працює головою наглядової ради ТОВ «Вінниця-млин». Багатопрофільне підприємство займається не тільки мукомельною справою, а й збудовано хлібопекарне виробництво, працюють об’єкти сфери відпочинку. Запорукою успіху й стабільного розвитку товариство «Вінниця-млин» вважає любов до праці, землі та злагоджену роботу у команді.
Щиро уболіваючи за майбутнє Батьківщини, Віктор Легун під час Революції Гідності допомагав протестувальникам на майдані Незалежності, забезпечуючи їх хлібом та фінансовою допомогою. Під час повномасштабної російсько-української війни з 2022 р. співпрацює із військовими частинами, госпіталями та волонтерами, надаючи необхідну допомогу.
За значний внесок у розвиток сільського господарства та Вінницької області, багаторічну віддану працю нагороджений медаллю «Ветеран праці», орденом Трудового Червоного Прапора, удостоєний почесного звання «Заслужений інженер сільського господарства Української РСР» та ордена «За заслуги» ІІІ ступеня.
|