Крошка
Олександр Вікторович
Голова
Благодійної організації «Колві»
Народився 24 листопада 1989 р. в с. Тальянки Черкаської області в родині вчителів. Навчався в Тальянківській ЗОШ у 1996–2005 рр., а відтак до 2009 р. — в Тальянківському агротехнічному коледжі за спеціальністю «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустановок». За час навчання приймав активну участь у житті студентського самоврядування, був членом студентської ради, та одним з кращих студентів коледжу за успішністю, приділяючи, при цьому, значну увагу і спортивному вихованню. За його участі було організовано будівництво навчального полігону для молодих енергетиків, на якому могли відточуватись практичні навички роботи з лініями електропередач, опор та трансформаторного обладнання. Як талановитий студент та лідер студентських ініціатив отримував стипендію Президента України. У 2011 р. здобув освіту за спеціальністю «Електротехніка та електротехнології», а в 2012 р. — за спеціальністю «Управління проектами» в Черкаському державному технологічному університеті.
Бути на крок попереду, знати і впроваджувати інновації — це життєва позиція. Обравши професію у галузі енергетики та високотехнологічного бізнесу Олександр Крошка постійно працює над особистісним розвитком, а також займається науковою діяльністю. З 2020 р. навчається в аспірантурі на кафедрі теплогазопостачання і вентиляції в Інституті гідротехнічного будівництва та цивільної інженерії Одеської державної академії будівництва та архітектури. Працює над кандидатською дисертацією «Підвищення теплової потужності газотрубних котлів на основі удосконалення теплових процесів». На черзі вихід у співавторстві книги для навчання молодих спеціалістів у напрямі видобутку й транспортування газу.
Трудовий шлях розпочав в 2008 р. у компанії, які займалася розробленням, виробництвом, реалізацією та обслуговуванням опалювального обладнання. З часом це та інші підприємства були об’єднані під єдиною торговою маркою KOLVI, яке нині фактично є одним з лідерів ринку з понад 30-річним досвідом. Компанія виробляє котли різної потужності й різних видів палива: не лише газові, а й такі, що працюють на відновлюваних джерелах енергії. Щорічно за допомогою котлів «Колві» виробляють 30 % усієї теплової енергії, згенерованої в Україні. Три основні цілі, які стоять перед групою компаній, — нарощування видобутку енергоресурсів на вітчизняних родовищах, задля досягнення енергонезалежності, експансія українського обладнання на зовнішні ринки, відновлювальна «зелена» енергетика.
Компанія «Колві» виготовляє модульні котельні — сукупність складних інженерних рішень, зібраних деталей технічних частин, які можна транспортувати. За їх допомогою «Колві» реалізовує децентралізацію в тепловому напрямі, що дає змогу суттєво економити. Олександр Вікторович розповідає, як це відбувається: «Якщо встановлювати блочні, транспортабельні котельні, то їх за потреби можна розбити на десятки, а то й сотні маленьких котелень, які будуть розташовані локально, біля споживача. Генерація біля споживача скорочує відстань, і відрізок постачання набагато менший. До того ж у разі атаки або руйнування оперативно ставиться така сама котельня, яка є в резерві».
|
Замовники «Колві» — як державні, так і приватні господарства, зокрема й за кордоном. Компанія має окремі розробки для європейського ринку, а також ще до повномасштабного вторгнення в Європі була сформована дилерська мережа з реалізації продукції. Але наразі через обмеження, спричинені збройною агресією рф, та обмеження виїзду за кордон, цей напрям складно розвивати на повну потужність. Проте «Колві» продовжує плідно співпрацювати з різноманітними міжнародними партнерами й закуповувати в них деталі для котлів і котелень.
Олександр Крошка очолює Благодійну організацію «Колві», створену для впровадження різноманітних ініціатив на благо суспільства. Однією з програм є підтримка довкілля. Для реалізації «зеленої» енергетики компанія запроваджує кілька ідей. Зокрема, комплектує котли пальниками з низькими викидами, будує завод, що виготовлятиме гранули з відходів, а також має готові технологічні рішення для будівництва підприємства з утилізації сміття. Наразі цей новий напрям випробовується лише в кількох містах, у малих потужностях. «Найголовніше — реконструкція заради екології, а не тільки заради економії», — вважає голова благодійної організації Олександр Крошка.
Повномасштабна війна змінила напрям роботи як усієї групи компаній «Колві», так і самого Олександра Вікторовича. У перші місяці сили команди концентрувались в першу чергу на відновленні населених пунктів та мереж газопостачання та теплопостачання. Зараз компанія допомагає постраждалим регіонам, і на основі підписаних меморандумів, надає безкоштовні консультації органам місцевого самоврядування щодо модернізації радянських систем опалення, залучення грантової допомоги та участі у державних програмах відновлення. Особисто Олександр Крошка, як голова благодійної організації, консультує, як і де можна взяти гроші, щоб відновити наявні й закупити резервні котельні на випадок обстрілів. Це благодійна діяльність, тому що консультації в розрізі питань теплоенергетики безкоштовні.
Благодійна організація допомагає Збройним Силам України та постраждалим від війни. Зокрема, постійно закуповує одяг, транспорт і різну техніку (броньовані автомобілі та квадрокоптери з нічним баченням), а минулого року виготовила тисячі буржуйок. Допомагає відновлювати постраждалі місця, куди повертаються наші військові, відбудовує їх за свій кошт. Також підтримує лікарні, особливо місцеві та районні, де проходять реабілітацію бійці, допомагає з обладнанням для оперування, спеціальними ліжками, лікарськими засобами тощо. Не забуває «Колві» й про допомогу дітям, зокрема підтримує дитячі будинки та сприяє всебічному розвитку сиріт.
У постійному фокусі також розвиток фізичного виховання. Підтримує спорт і сприяє футбольному клубу «Поділля» Хмельницький, завдяки якому відродився професійний футбол на Хмельниччині. Команда розпочала з Другої ліги й за кілька років наполегливої роботи та переможних матчів перейшла в Першу лігу, де грає донині. Кістяк команди — вихованці дитячо-юнацького футбольного клубу «Поділля». «Колві» допомагає не тільки гравцям, що на полі, а й ще сотням дітей та підлітків. Олександр Крошка тимчасово виконує обов’язки президента клубу «Поділля».
За вагомий внесок у розвиток духовності та сприяння церкві О. В. Крошка нагороджений орденом Святого князя Володимира IІІ, ІІ, І ступенів та орденом Святого апостола Андрія Первозванного.
Заповітна мрія Олександра Вікторовича — корпорація-місто «Колві», яке буде повністю автономним, зі своїми садочками, лікарнями, науковими центрами. «Фізичне виховання, інноваційні проєкти, технології, комфортне проживання — усе має там бути, тому що це буде місто майбутнього!»
|