Козявкін
Володимир Ілліч
Медичний директор ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна», академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, Герой України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Володимир Ілліч Козявкін — один з найвідоміших українських медиків та науковець, фахівець у галузі неврології та медичної реабілітації, автор методу Козявкіна (системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації). Його революційна методика свого часу вразила світову медичну спільноту, а десяткам тисяч пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи та хворих на ДЦП з усього світу подарували можливість достойного та здорового життя.
Народився 9 червня 1947 р. на Рівненщині у с. Острожець. Здобув освіту на лікувальному факультеті Гродненського медичного університету. Ще за університетською лавою зрозумів, що українській медицині необхідні сучасні альтернативні способи лікування пацієнтів з хронічною неврологічною патологією. Згодом всі зусилля він спрямує на пошук нових, немедикаментозних методів допомоги таким хворим.
В середині 1980-х рр. авторський метод Володимира Ілліча з використанням мануальної терапії у дітей створив справжній фурор у світовій медицині. З 1990-х рр. він
|
офіційно визнаний і рекомендований Міністерством охорони здоров’я України. У 1990 р. метод Козявкіна включили до четвірки найефективніших консервативних способів реабілітації пацієнтів з дитячим церебральним паралічем в енциклопедичному виданні з дитячої ортопедії Kinderorthpedie, а у 2017 р. внесений до реєстру Європейської медичної асоціації (ЕМА) як краща медична практика.
На основі власних наукових розробок Володимир Козявкін захистив кандидатську дисертацію (1992), а згодом — докторську (1996). З 1999 р. — професор кафедри медичної реабілітації та курортології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. У 2011 р. його обрано членом-кореспондентом, а в 2021 р. — академіком Національної академії медичних наук України. Наукові розробки вченого опубліковані в понад 200 наукових працях та 2 монографіях, які є путівником для багатьох світових спеціалістів.
У 1990 р. у Львові Володимир Козявкін відкрив Інноваційний реабілітаційний центр «Еліта», а в 2003 р. в м. Трускавець введено в експлуатацію Міжнародну клініку відновного лікування (нині — Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна). Робота спеціалістів центру спрямована на покращення якості життя хворих на дитячий церебральний параліч та їх соціальну адаптацію. Під керівництвом В. І. Козявкіна було реалізовано новітній підхід до тренування рухів людини та формування правильного рухового стереотипу із застосуванням костюма корекції рухів «Спіраль». Розроблено спеціалізовані комп’ютерні реабілітаційні ігри, які мотивують до активної участі в реабілітаційному процесі. Перевага полімодальної системи реабілітації полягає в тому, що сюди включені різні лікувальні методики, які в комплексі працюють набагато ефективніше та взаємно посилюють одна одну.
За авторським методом професора Козявкіна курс реабілітації пройшли понад 70 тис. пацієнтів із 63 країн світу. Позитивний стабільний результат спостерігається у 98 % хворих.
Наукові та практичні результати лікаря займають чільне місце в спадщині української медицини та відзначені на державному рівні. Вчений удостоєний звання Героя України (2001), орденів Ярослава Мудрого V ступеня (2006), «За заслуги» III ступеня (1997), Державної премії України в галузі науки і техніки (1999), Державної премії України в галузі архітектури (2005). Нагороджений почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, медаллю Міністерства праці і соціального порядку Баварії (Німеччина) «За заслуги в допомозі дітям з обмеженими можливостями».
Усі складні, а подекуди й неймовірні, ідеї та розробки Володимир Ілліч, втілив у життя. Його головне кредо: «Подумав. Сказав. Зробив».
|