Кирилюк
Іван Іванович
Директор ДП «Ярмолинецьке лісове господарство», заслужений лісівник України
Іван Кирилюк народився 23 грудня 1957 р. в с. Вишнівчик Чемеровецького району Хмельницької області. Трудову діяльність розпочав одразу після закінчення школи: у 1975–1976 рр. працював помічником дифузорника Вишнівчицького цукрового заводу. Своє покликання знайшов у 1978 р., коли влаштувався лісником Вишнівчицького лісництва Ярмолинецького лісгоспу. У 1992 р. отримав посаду майстра лісу цього ж підрозділу. Із 1992 до 1999 рр. був лісничим Вишнівчицького лісництва Ярмолинецького держлісгоспу. Протягом року очолював Вишнівчицький цукровий завод.
Іван Іванович має дві вищих освіти. В 1990 р. він закінчив Сторожинецький лісовий коледж за спеціальністю «Лісове господарство». У 2007 р. — Міжрегіональну академію управління персоналом та за рішенням спеціалізованої вченої ради отримав науковий ступінь доктора філософії в галузі права. У 2019 р. здобув ще один диплом Національного університету біоресурсів і природокористування України за фахом «Економіка підприємств».
У 2000 р. кар’єра почала набирати обертів. Іван Кирилюк став першим заступником голови Чемеровецької районної державної адміністрації. За 3 роки — заступником директора приватного підприємства ДЕАН. У 2005 р. обійняв посаду заступника начальника Державної податкової адміністрації в Хмельницькій області. У 2007 р. став генеральним директором Хмельницькоблагроліс. У 2009 р. — радником міністра охорони навколишнього природного середовища України. Наступного року — заступником начальника Державної екологічної інспекції Хмельницької області й згодом головою Ярмолинецької районної державної адміністрації. Із 2011 р. й дотепер є директором ДП «Ярмолинецьке лісове господарство».
ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» розташоване в південній частині Хмельницької області на території Хмельницького та Кам’янець-Подільського адміністративних районів. Загальна площа — 21 885,0 тис. га. Складається з 11 структурних підрозділів: Віньковецьке, Вишнівчицьке, Городоцьке, Зіньківське, Сатанівське, Купинське і Ярмолинецьке лісництва, Ярмолинецький і Лісоводський нижній склади, Ярмолинецький гараж та апарат лісгоспу. Основними напрямами діяльності підприємства є відтворення лісів, підвищення їхньої продуктивності, створення насаджень із швидкорослих і цінних деревних порід, охорона лісів і захисних лісонасаджень від пожеж, захист від хвороб і шкідників, заготівля, переробка деревини та мисливське господарювання.
Також важливою сферою роботи є розвиток продукції побічного користування. Ярмолинецьке лісове господарство — одне з перших і на сьогодні лідер лісгоспів Хмельницької області, що займається цим напрямом. Також створена власна торгова марка «Ярмліс». На території лісгоспу є ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, що становлять 45 % усієї території. Це національний природний парк «Подільські Товтри», пам’ятки природи, заповідні лісові урочища, заказники та ліси наукового призначення, зокрема генетичні резервати. Підприємство активно бере участь у реалізації програми Президента України «Зелена країна». Від початку акції висаджено 144 тисячі дерев на території лісгоспу. У 2023 р. заплановано посадити ще 70 тисяч дерев у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, державної лісової охорони та жителями Хмельницької області.
|
У 2023 р. заплановано посадити ще 70 тисяч дерев у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, державної лісової охорони та жителями Хмельницької області.
Війна ввірвалася в життя підприємства і його очільника ще в 2015 р. Протягом 2015–2016 рр. Іван Кирилюк брав участь в АТО. Він проходив службу в Донецькому прикордонному загоні. Із перших днів повномасштабного вторгнення Ярмолинецьке лісове господарство, окрім вже налагодженого випуску сушеної продукції побічного користування, почало створювати сухпайки для воїнів та переселенців. Підприємство відпрацювало чітку систему збору та доставки гуманітарної допомоги. Гуманітарний вантаж неодноразово відправлявся до 72-ої окремої механізованої бригади ЗСУ та Білоцерківського лісгоспу з подальшим його доправленням до м. Ізюм та с. Кам’янка Ізюмського району Харківської області, окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України, Конфедерації незалежних профспілок Донецької області, військової частини А7179 м. Хмельницького. Також лісгосп доставляв необхідну військову амуніцію високого ступеня захисту, набори швидкого приготування, медикаменти та індивідуальні засоби для життя, одяг та взуття. Ярмолинецьке лісове господарство вже відправило гуманітарний вантаж на майже 1 млн грн.
На сьогодні актуально стоїть питання впровадження альтернативних джерел палива для опалення підприємств Теплокомуненерго Хмельницької області та інших областей України. За ініціативи керівника підприємства впровадження цього напрямку було розпочато ще в 2012 р., коли підприємство, одним з перших в Україні та Хмельницькій області, розпочало виробництво тріски паливної. Якщо в 2012 р. дохід від реалізації тріски паливної становив 348 тис. грн, то в 2022 р. ця цифра склала — 27908 тис. грн. На 2023 р. в планах підприємства отримати від реалізації тріски паливної 40000 тис. грн.
За вагомий внесок у розвиток лісового господарства України, активну громадську й волонтерську діяльність та участь у бойових діях Івана Івановича Кирилюка нагороджено почесними грамотами голови ЦК профспілки працівників лісового господарства України, почесними грамотами обласної організації Товариства лісівників України, грамотами обласної організації Профспілки працівників лісового господарства, нагрудним знаком «Захиснику Вітчизни», медаллю «Незалежність України» ІІІ ступеня, грамотою керівника сектору «М» «За відвагу», нагрудним знаком «За бездоганну службу в державній лісовій охороні», відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», почесною відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною», почесним нагрудним знаком «За заслуги перед ЗСУ», почесним знаком «За розвиток соціального партнерства», відзнакою Товариства лісівників України «Почесний лісівник України», медаллю «Відзнака Ради національної безпеки і оборони України» ІІІ ступеня, нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства», Грамотою Верховної Ради України.
|