Маркович
Михайло Іванович
Соліст-вокаліст (баритон) Харківської обласної філармонії,
старший викладач кафедри сольного співу
та оперної підготовки
Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, заслужений артист України
Важко перелічити концерти та спектаклі, які провів співак Михайло Іванович Маркович. Це величезна кількість класичних творів зарубіжних композиторів, які він виконував на найкращих європейських сценах.
Уродженець с. Голятин Міжгірського району Закарпатської області. Після закінчення Голятинської середньої школи в 1973 р. служив у армії. Захоплення мистецтвом спонукало переїхати до міста й вступити в Ужгородське музичне училище (нині — Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д. Є. Задора), де навчався вокалу в класі Георгіни Василівни Бохорської. Подальший творчий шлях пов’язаний із м. Харків та Бельгією, куди співак поїхав працювати. Сильний голос молодого артиста оцінила кафедра сольного співу славетного Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. Протягом 1983–1988 рр. він вивчав музичне мистецтво у класі видатного співака Миколи Федоровича Манойла. Випускною роботою було виконання партії Фігаро з опери В. А. Моцарта «Весілля Фігаро».
Із 1989 р. Михайло Маркович не покидає сцену. Соліст-вокаліст Харківського академічного театру музичної комедії швидко перевтілювався то у графа Амоная з «Циганського барона» І. Кальмана, то у Мідаса з «Прекрасної Галатеї»
|
Ж. Оффенбаха, то в Орловського з «Летючої миші» Й. Штрауса. А також Едвіна з «Сільви» І. Кальмана, Олексія та Кандзюби з «Сватання на Гончарівці» та навіть кума Цибулі з «Сорочинського ярмарку».
Протягом 1992–2012 рр. — соліст-вокаліст Харківського муніципального театру народної музики України «Обереги», у складі якого став лауреатом міжнародних фестивалів. У цей час був учасником творчих звітів майстрів мистецтв та художніх колективів, що проводилися у Національному палаці мистецтв «Україна», а також заходів Харківської ОДА.
Як соліст-вокаліст працював у складі Великого Слобожанського академічного ансамблю пісні і танцю, кульмінацією роботи в якому вважає виступ у Бельгії в 2011 р. Михайло Іванович побудував успішну кар’єру й за кордоном. Протягом 2005–2013 рр. він був солістом Європейського симфонічного Штраус-оркестру (диригент Pascal Peiffer). У 2003–2008 рр. брав участь у виставах оперних театрів м. Брюссель (La Monnaie, Бельгія), м. Ліль і м. Страсбург (Франція). Із 2005 до 2013 рр. організовував гастролі українських колективів як артистичний директор продюсерської фірми Classical Concerts (продюсер Patrick Leveaux, Бельгія).
Та творчим осередком залишилося рідне місто Харків. Нині Михайло Іванович обіймає посаду старшого викладача кафедри сольного співу Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. А також із 2010 р. є солістом-вокалістом Харківської обласної філармонії, на сцені якої створив низку сольних програм: «Пісні рідного краю», хіт-концерти в супроводі симфонічного оркестру «Дві постаті — дві долі», «Пам’яті А. Бабаджаняна» (диригент — народний артист України Ю. Янко). Основні місця в репертуарі належать класичним творам західноєвропейських і українських композиторів та сучасним композиціям харківських митців.
Любов до мистецтва й культури передав своїм синам — Володимирові — актору драми й режисеру та Іванові — перекладачу французької мови.
|