Кабаченко
Олександр Петрович
Композитор, диригент, заслужений діяч мистецтв України,
член Національної спілки композиторів України
Твори композитора Олександра Петровича Кабаченка звучать на концертах України й світу та увійшли в репертуар багатьох колективів, солістів і ансамблістів. Митець гастролював в Австрії, Бельгії, Данії, Китаї, Нідерландах, Німеччині, Туреччині, Угорщині, Естонії, Узбекистані, Казахстані й Польщі.
Народився 9 липня 1960 р. у м. Миколаїв. Після закінчення в 1983 р. військово-диригентського факультету Московської консерваторії П. І. Чайковського (класи професорів А. Мішурина — оркестрове диригування, С. Ганичева — інструментовка, А. Арніцанса — фагот) був диригентом військових оркестрів у Туркменістані й Німеччині.
Із 1990-х рр. працює з українськими військовими музичними колективами. Протягом 1992–1993 рр. диригував військовим духовим оркестром у м. Яворів Львівської області. До 1998 р. очолював оркестр штабу Західного оперативного командування. Згодом став диригентом Зразково-показового оркестру Збройних Сил України й оркестру батальйону почесної варти. Протягом 2002–2009 рр. — диригент, аранжувальник й композитор Заслуженого академічного
|
ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України. Із 2012 р. — композитор і аранжувальник у Одеському муніципальному симфонічному й духовому оркестрах. Нині проживає в Магдебурзі та отримав громадянство Німеччини.
Значний композиторський доробок Олександра Кабаченка наповнений творами різних напрямів, стилів і жанрів. Найвідоміші — для духового оркестру: симфонія у 4-х частинах (1995 р., 2 редакція в перекладі для симфонічного оркестру), цикл «Східна сюїта» на тему Х. Тізоля «Караван» (1990 р., 2 редакція в перекладі для симфонічного оркестру), п’єса «Спогади про Кіото Оно» (1989), дивертисмент «Подоляночка» на теми українських народних пісень (1996), концертна п’єса «Прощавай» пам’яті А. Остапенка (2011 р., 2 редакція для симфонічного оркестру й тенор-саксофона). Ритуальну оркестрово-духову музику для батальйону почесної варти створював у співавторстві з Д. Антонюком. Це «Величальна» й зустрічний марш «Президентський». Урочисті п’єси митця звучать у концертних залах по всій Україні, зокрема «Святкова», «Гуцульський вступ» і марш «Семен», створений до 100-річчя від дня народження військового диригента й композитора Семена Чернецького. Написав композитор п’єси для фортепіано: «Прелюдія», «Quodlibet», пісні «Знову» (сл. О. Калиновської, 1998 р., для сопрано й духового оркестру, 2 редакція з фонограмою А. Остапенко), «Пам’ять перемоги» (сл. В. Кабаченка, 2004 р., для баритона, хору та симфонічного оркестру). Створював Олександр Петрович музику й на замовлення кіностудій і театрів. Він є автором пісень до телесеріалу «Юнкери» (2002 р., реж. І. Черницький) та саундтреків дитячої вистави для «Диснейленду» м. Сеул (Південна Корея, 2003). У 1998 р. в Києві провів авторський концерт «Весняні сурми».
Популярний аранжувальник Олександр Кабаченко перекладав музику для багатьох музичних колективів, диригентів, діячів мистецтв і артистів. Він співпрацював із президентськими оркестрами України і Росії, симфонічним оркестром «Ренесанс» під час їхнього першого концертного виступу з гуртом «Океан Ельзи», В. Сіренком, О. Горностаєм, О. Барвінським,
І. Гамкалом, Тіною Кароль, Златою Огнєвіч, К. Московичем, Ж. Боднарук, П. Дворським, В. Степовою, Петром і Павлом Приймаками, О. Пономарьовим, Т. Піскарьовою, Т. Гвардцителі, Ігорем та Зоряною Кушплерами, вокальним квартетом «Гетьман», вокальним секстетом «Джаз-Екс», музичними колективами представників української церкви в діаспорі (США).
За вагомий внесок у розвиток мистецтва диригування у 1994 р. Олександр Кабаченко став лауреатом Першої премії конкурсу військових диригентів у м. Львів. За багаторічну плідну працю з військовими оркестрами нагороджений багатьма медалями. У 2006 р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».
|