Українська асоціація досконалості та якості
Калита Петро Якович
Президент Української асоціації досконалості та якості (від дня заснування, 1989), віцепрезидент Українського союзу промисловців і підприємців, кандидат технічних наук, академік Української академії наукОдне з перших громадських формувань незалежної України Українська асоціація досконалості та якості (УАДЯ) за час існування об’єднала понад 500 провідних організацій України та тисячі фахівців з якості з різних країн, згуртованих у регіональні відділення, галузеві технічні комітети, союзи, клуби, власні навчальні, консалтингові та сертифікаційні центри. УАДЯ сприяє формуванню в суспільстві філософії безперервних удосконалень, виправленню системних помилок у розумінні сучасного поняття «менеджмент» та покращенню підготовки менеджерів, що вкрай необхідно для відродження та подальшого сталого розвитку нашої держави.
Заснована в 1989 р. з метою формування громадської думки й політики у сфері якості й досконалості та сприяння вітчизняним компаніям в удосконаленні, підвищенні конкурентоспроможності і просуванні на зарубіжні ринки. Процеси формування нової філософії якості можна умовно поділити на чотири ключові етапи: реабілітація слова «якість» і формування у суспільстві розуміння важливості
СВІТ ЯКОСТІ
У світі безліч є світів:
Світ друзів є і ворогів,
Світ зла і поруч світ добра...
Життя – то найскладніша гра.
Та є один прекрасний світ,
Де цінять праці творчий зліт,
Бо для душі, не для хвали
Тут Якість створюють Майстри.
І лиш одна у них мета,
Ясна, розумна і проста
Зробити якісним буття
В ім’я найкращого життя.
Самі ми створюєм світи,
Де живемо і я, і ти.
І тільки нам дано змінити,
Той світ, в якому будем жити!
(Петро Калита)
|
якості для продукції; якість не тільки для продукції, введення стандартів ІSО серії 9000; якість — не лише стандарти, введення концепцій TQM і моделі досконалості EFQM; якість — не тільки частина бізнесу, але й шлях для виконання будь-якої діяльності взагалі, введення якості у суспільному секторі, зокрема в органах державної влади.
Найпрестижнішим в УАДЯ є Клуб лідерів якості Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), до якого увійшли найкращі українські підприємства–призери Європейської нагороди з якості та нагороди ЦСЄ, очолювані такими видатними особистостями, як Б. Афанасьєв, М. Будьонний, В. Гавриленко, О. Гузенко, М. Гуменюк, Ф. Жебровська, Д. Іоргачов, Д. Мельничук, О. Платонов, П. Рудь, С. Сипко, О. Слободян, І. Телющенко, В. Удовиченко, Р. Шерстюк, М. Шматко, Р. Шурма тощо. Відзнаки вручав, зокрема, Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей, який відзначив високий рівень досконалості компаній та їхнє соціально відповідальне ставлення до зацікавлених сторін.
УАДЯ досягла визнання як в Україні, так і на міжнародному рівні. Вона успішно представляла рідну країну в Європейській організації якості (EOQ) і Європейському фонді менеджменту якості (EFQM), була учасницею Глобального договору ООН і членкинею Всесвітньої ради якості (WQC). Є базовою організацією Міжнародної гільдії професіоналів якості (IGPQ) та Молодіжного творчого руху «Естафета якості». УАДЯ ініціювала та протягом багатьох років організовувала престижні національні й міжнародні заходи: Всеукраїнський з’їзд якості, форуми «Європейський тиждень якості в Україні» та «Дні якості в Києві», міжнародний проєкт «Сузір’я якості» тощо.
Діяльність УАДЯ отримала високу оцінку з боку впливових вітчизняних і міжнародних організацій, органів влади, зокрема Всесвітнього альянсу якості, EOQ, EFQM, Європейської економічної комісії ООН, Організації чорноморського економічного співробітництва (BSEC). За вагомий внесок у громадський рух за якість, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств, формування позитивного міжнародного іміджу України у сфері якості вона нагороджена Почесною грамотою і відзнакою Кабінету Міністрів України. До 20-річчя організації Президент IGPQ написав: «Те, що вдалося зробити УАДЯ за якихось двадцять років, просто не вкладається у свідомості. Вони справді змінили епоху. Показали, що немає неможливого. Часом діяли у ворожому середовищі. І все-таки вони, безумовно, перемогли. Перемогли сумніви, недовіру, протидію й показали всьому світові, насамперед Європі, що ефективний менеджмент якості не тільки потрібен, але й можливий у країнах, які ще не оговталися від наслідків тоталітарних режимів, що проіснували майже ціле століття».
|