Університет менеджменту освіти — всеукраїнський центр післядипломної освіти
та лідер освіти дорослих
Кириченко Микола Олексійович
Ректор Державного закладу вищої освіти
«Університет менеджменту освіти»
НАПН України, доктор філософії,
член-кореспондент Національної
академії наук вищої освіти України
Один з найстаріших державних закладів післядипломної освіти в Україні Університет менеджменту освіти (УМО) — єдиний заклад вищої освіти в системі НАПН України. Наукова діяльність університету ґрунтується на засадах ідей андрагогіки, акмеології, педагогічної інноватики й спрямовується на реалізацію державної політики у сфері післядипломної педагогічної освіти, забезпечення безперервного професійного розвитку фахівців освітньої галузі, підвищення їхнього професіоналізму і конкурентоспроможності на ринку освітніх послуг, а також формування їхньої готовності до впровадження в освітню практику концепції «Нова українська школа».
Заснований у 1952 р. як Центральний інститут підвищення кваліфікації керівних працівників народної освіти Міністерства освіти УРСР. У 1997 р. на базі закладу створено Державну академію керівних кадрів освіти, яка згодом увійшла до структури АПН України як Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти (ЦІППО). На основі злиття ЦІППО та Донецького інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників утворено ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України.
Університет пишається здобутками наукових шкіл академіка В. В. Олійника, професорів О. І. Бондарчук, Г. А. Дмитренка, П. В. Лушина, В. І. Маслова, О. М. Отич, Т. М. Сорочан та інших педагогів-науковців. Понад 90 % працівників мають наукові ступені та вчені звання.
|
Із 2018 р. університет очолює М. О. Кириченко. За його підтримки було запущено вебплатформу «Система управління навчанням дорослих» та вебпортал «Український відкритий університет післядипломної освіти», який відзначено НАПН України дипломом І ступеня у номінації «За кращий електронний ресурс (навчального призначення, для підтримки наукових досліджень, управління освітою)».
Структура університету відрізняється розвиненою мережею навчальних і науково-методичних підрозділів, серед яких 3 інститути (Центральний інститут післядипломної освіти — ЦІПО, Навчально-науковий інститут менеджменту та психології — ННІМП, Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти — БІНПО), 12 кафедр, 9 загальноуніверситетських відділів, відділення підготовки іноземних громадян до вступу у заклади вищої освіти, аспірантура і докторантура, навчальний центр інформаційно-цифрових систем та технологій, центр мережевих електронних освітніх ресурсів та наукометрії, наукова бібліотека.
Вагомими здобутками колективу закладу стало започаткування напрямів досліджень у педагогічній науці; розробка і впровадження інноваційних технологій і моделей професійного розвитку педагогічних, науково-педагогічних працівників та керівних кадрів освіти, державних службовців та фахівців органів місцевого самоврядування; заснування Українського відкритого університету післядипломної освіти (2015). УМО активно співпрацює з МОН України у напрямі розробки нормативно-правових актів, що забезпечують реалізацію державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти й розвитку післядипломної освіти та освіти дорослих. В університеті засновано цілу низку фахових наукових видань. Щороку розширюється географія міжнародної діяльності університету.
Високий авторитет УМО підтверджено його успішним 65-річним перебуванням на ринку освітніх послуг та визнанням на національному й галузевому рівнях як лідера післядипломної освіти, лідера наукової і науково-технічної діяльності, переможця Національного рейтингу «Золота Фортуна», лауреата і переможця численних міжнародних і всеукраїнських виставок.
|