Щеглов
Дмитро Вікторович
Директор державної установи «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України», голова Всеукраїнської асоціації ендоваскулярної нейрорентгенохірургії
Член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук,
заслужений лікар України
Доктор медичних наук Д. В. Щеглов очолює нейроендоваскулярний напрям медицини в Україні. Старанна робота в науковій сфері, обґрунтування перспективності та ефективності ендоваскулярних технологій, впровадження та розробка нових методів лікування дали можливість широкого використання малоінвазивних операцій в Україні. Завдяки діяльності вченого розвивається співпраця з міжнародними асоціаціями, лікувальними установами та провідними фахівцями галузі, вдосконалюється навчальна база з ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, реорганізовуються структурні підрозділи та інсультні клініки відповідно до світових стандартів у галузі інтервенційної радіології.
Народився 30 жовтня 1967 р. у м. Сімферополь АР Крим. У 1991 р. закінчив Київський медичний інститут за фахом «Лікувальна справа» та пройшов спеціалізацію за фахом «Нейрохірургія» на базі Київської медичної академії післядипломної освіти (нині Національний університет охорони здоров’я України — НУОЗУ) ім. П. Л. Шупика.
Після завершення навчання працював лікарем-нейрохірургом в Інституті нейрохірургії ім. академіка А. П. Ромоданова НАМН України. Упродовж 1997–2005 рр. працював у ДУ
|
«Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії (НПЦЕНРХ) НАМН України» завідувачем відділення ендоваскулярної нейрорентгенохірургії судинних хвороб головного та спинного мозку, з 2005 по 2015 рр. — провідним науковим співробітником. У 2016 р. обраний директором центру. У 2009 р. захистив кандидатську, а у 2015 р. — докторську дисертацію зі спеціальності «Нейрохірургія».
Під керівництвом Дмитра Вікторовича були відроджені традиції української ендоваскулярної школи. ДУ «НПЦЕНРХ НАМН України» — провідний заклад, де проводяться найскладніші ендоваскулярні операції, впроваджуються та вдосконалюються новітні технології, вирішуються прикладні питання та здійснюються фундаментальні дослідження. За ініціативи науковця у співпраці з кафедрою нейрохірургії НУОЗУ ім. П. Л. Шупика та за підтримки міжнародних партнерів з США та країн Євросоюзу започаткована й успішно реалізовується потягом 10 років програма з навчання профільних спеціалістів, які отримують українські дипломи та міжнародну сертифікацію. Наполеглива праця з розвитку нового медичного напряму отримала визнання у світовому науково-медичному просторі: за 11 років проведено 12 симпозіумів та низку наукових конференцій з міжнародною участю.
Професор Д. В. Щеглов одноосібний автор понад 290 друкованих праць, співавтор 3 монографій, 29 патентів України та положення «План дій боротьби з інсультом у Європі на 2018–2030 роки». Є засновником та головним редактором журналу «Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія». Підготував 4 кандидатів медичних наук, займається науковим консультуванням 3 майбутніх докторів медичних наук.
Дмитро Вікторович експерт робочих груп програм Національної служби здоров’я України «Розробка нормативно-правових актів щодо боротьби з інсультом» та «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Вчений бере активну участь у реформуванні системи охорони здоров’я України: відповідає за розвиток та реформування третинної спеціалізованої допомоги в галузі інтервенційної нейрорадіології, є співавтором «Програми медичних гарантій — 2021» за напрямами «Медична допомога при гострому інсульті» та «Медична допомога при гострому інсульті в стаціонарних умовах».
У 2018 р. Д. В. Щеглову присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України», а у 2021 р. обрано членом-кореспондентом НАМН України.
|