Святний
Володимир Андрійович
Завідувач кафедри комп’ютерної інженерії Донецького національного технічного університету
Доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент Академії технологічних наук України, заслужений працівник освіти України
Володимир Андрійович Святний — вiдомий вчений у галузi паралельного моделювання складних динамічних систем, автоматизованих систем керування технологічними процесами та iнформатики. Народився 7 грудня 1937 р. на хуторі Мережки Осиківської сільради Амвросіївського району Донецької області. У 1961 р. закінчив електротехнічний факультет (ЕТФ) Донецького політехнічного інституту, а у 1966 р. захистив кандидатську дисертацію як пошукач кафедри ЕОМ і надалі весь професійний шлях пов’язав із альма-матер.
Із 1961 по 1971 рр. Володимир Андрійович працював асистентом, старшим викладачем і доцентом кафедри ЕОМ, а з 1971 по 1972 рр. обіймав посаду декана ЕТФ. Із 1972 по 1995 рр. був деканом-засновником факультетів обчислювальної техніки і АСУ, а також обчислювальної техніки та інформатики. Вчений був науковим керівником аналого-цифрової модельної підтримки проєкту «Розробка системи диспетчерського керування вентиляцією шахт АТМОС», що була промодельована на аналого-цифровій системі МН?17м/М6000, успішно пройшла шахтні випробування у 1977 р. та впроваджена у вугільній галузі.
Із 1973 по 1974 рр. Володимир Андрійович перебував на науковому стажуванні в Інституті системної динаміки
|
й теорії автоматичного керування Штутгартського університету за темою «Аналого-цифрове моделювання багатозв’язних систем керування динамічними об’єктами з розподіленими параметрами». Серед знакових досягнень науковця — заснування та багаторічне наукове керівництво галузевою науково-дослідною лабораторією «Структури та програмне забезпечення аналого-цифрових обчислювальних систем (АЦОС)» Мінрадіопрому СРСР, розробка АЦОС-2,-3,-4,-5, впровадження технологій аналого-цифрового моделювання в проєкти об’єктів нової техніки. У 1991–1992 рр. був гостьовим професором Інституту паралельних і розподілених обчислювальних систем (IPVS) Штутгартського університету. У цей час він розробив концепції розподіленого паралельного моделюючого середовища (РПМС), започаткував міжнародне співробітництво у новому напрямі — «Паралельне моделювання складних динамічних систем».
Із 1995 р. очолює кафедру комп’ютерної інженерії. Пріоритетним завданням Володимира Андрійовича є обмін досвідом з провідними іноземними фахівцями: науковець координує міжнародне співробітництво з Штутгартським, Гамбурзьким, Ульмським, Магдебурзьким університетами та Інститутом динаміки складних технічних систем Макса Планка (Магдебург) в галузі суперкомп’ютингу, паралельного моделювання систем Індустрії 4.0. Окрім цього є науковим керівником німецько-українського проєкту «ParSimTech: Розробка й імплементація українського дослідницько-навчального центру технологій паралельного моделювання в Донецькому національному технічному університеті (м. Покровськ)».
Науковий доробок вченого складають 1 монографiя, 2 навчальні посібники з грифом МОН України та понад 250 наукових праць, з яких близько 30 опубліковані у провiдних наукових виданнях Німеччини. Серед його учнiв 18 кандидатів технічних наук. Він є членом спеціалізованих вчених рад Донецького національного технічного університету та Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г. Є. Пухова НАН України.
За багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки професора В. А. Святного нагороджено почесною медаллю Штутгартського університету (2013), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2016) та нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення» (2021).
Життєве кредо науковця: «Не кайся, рано вставши і молодим женившись».
|