Романишина
Людмила Михайлівна
Завідувач кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії
Доктор педагогічних наук, професор,
академік Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки, заслужений працівник освіти України
Романишина Людмила Михайлівна народилася 2 вересня 1943 р. в с. Лепехінка Комсомольського району Саратовської області (РФ). У 1965 р. закінчила з відзнакою Кременецький педагогічний інститут за спеціальністю «Біологія, основи сільськогосподарського виробництва».
Протягом 1966–2001 рр. та 2003–2005 рр. Людмила Михайлівна працювала в Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка спочатку асистентом, а далі старшим викладачем кафедри хімії, професором і завідувачем кафедри педагогічної майстерності та освітніх технологій. У 1985 р. успішно захистила кандидатську дисертацію з біологічної хімії «Вплив екзогенної аскорбінової кислоти й нікотинаміду на реакцію відновного амінування альфа-кетоглутарату в органах морських свинок і кроликів» у м. Москва (РФ), а в 1998 р. — докторське дослідження «Система поетапного контролю навчальної діяльності студентів педагогічних університетів за модульно-рейтинговою технологією навчання з дисциплін природничого циклу» з теорії і методики професійної освіти в м. Київ. У 1990 р. їй присвоєно вчене звання доцента, у 2001 р. — професора.
З 2001 до 2003 рр. Л. М. Романишина обіймала посади професора й завідувача кафедри хіміко-фармацевтичних дисциплін Тернопільської медичної академії імені І. Горбачевського. Згодом викладала на кафедрі педагогіки
|
і психології та була старшим науковим співробітником Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. У 2011–2015 рр. — професор кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету. Нині очолює кафедру педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
За свою наукову кар’єру опублікувала більш як 520 праць, зокрема 30 монографій, 17 посібників із грифом МОН України, підручники й методичні рекомендації для вищої і середньої шкіл. Започаткувала наукову школу з органічної хімії, методики викладання хімії та професійної педагогіки. Має два патенти на винахід. Спектр наукових інтересів Людмили Михайлівни надзвичайно широкий: методичні проблеми навчання хімії; контроль й оцінювання навчальної діяльності; інформаційні технології в навчальному процесі ВНЗ; формування професійної та комунікативної компетентності студентів; профільна підготовка майбутніх фахівців; формування екологічної культури; інноваційні технології в навчальному процесі; освіта за кордоном; акмеологічний підхід до підготовки студентів; дистанційне навчання.
Плідною є діяльність Людмили Михайлівни як голови й члена спеціалізованих учених рад. Під її керівництвом захищено 62 кандидатські й 13 докторських дисертацій.
За високі здобутки в науково-освітній діяльності й багаторічну сумлінну працю нагороджена медаллю «Ветеран праці». За вагомий внесок у розбудову Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відзначена медаллю «За сумлінну службу». За особливі заслуги в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, охорону конституційних прав і свобод людини присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2008).
|