Онищенко
Володимир Олександрович
Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Доктор економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Народився 25 березня 1969 р. в м. Луганськ, де у той час головним конструктором Українського науково-дослідного інституту гідравлічного видобутку вугілля працював його батько — український науковець, доктор технічних наук, професор, ректор Полтавського національного технічного університету (1982–2003) О. Г. Онищенко.
З 1987 по 1989 рр. проходив службу у збройних силах. Має військове звання — підполковник запасу. У 1993 р. закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут (ПІБІ) з відзнакою за спеціальністю «Теплогазопостачання, вентиляція і охорона повітряного басейну», у 1995 р. — Полтавський державний технічний університет (ПДТУ) за спеціальністю «Бухгалтерський облік, контроль, аналіз у промисловості та будівництві», а у 1997 р. — Київський інститут банкірів за спеціальністю «Міжнародна економіка». У 1996 р. здобув науковий ступінь кандидата технічних наук. У 2002 р. захистив докторську дисертацію «Основи формування інвестиційної політики регіону».
Трудовий шлях почав ще під час навчання: працював лаборантом науково-дослідного сектору ПІБІ. Розширюючи коло професійних і наукових інтересів, перейшов на роботу у фінансову сферу. У рамках партнерського обміну з Німеччиною пройшов стажування у банківській установі Kreissparkasse in Ostfieldern-Ruit (1995). Із 1995 по 2001 рр.
|
очолював відділ Полтавської дирекції АКБ «Україна». За сумісництвом працював доцентом кафедри економіки підприємства ПДТУ. Із 2001 по 2014 рр. очолював кафедру фінансів та банківської справи ПолтНТУ, а також працював деканом центру післядипломної освіти ПолтНТУ (2001–2002) та проректором з міжнародних зв’язків і співробітництва ПолтНТУ (2002–2003). Із 2003 р. професор В. О. Онищенко обраний ректором ПолтНТУ.
Заснував наукову школу, яка досліджує фінансову політику сталого розвитку регіону; соціально-економічні проблеми розвитку регіону, екологічну небезпеку регіону; інноваційно-спрямований розвиток підприємств тощо. За період існування наукової школи захищено 6 докторських і понад 30 кандидатських дисертацій. Авторству вченого належать понад 250 наукових праць, зокрема 24 монографії та 21 підручник.
В. О. Онищенко активно підтримує молодих науковців. Популяризуючи вивчення точних наук, у 2013 р. був обраний президентом Полтавського територіального відділення МАН України. З 2006 р. є членом президії та головою Полтавської філії, а у 2021 р. обраний заступником голови оновленого складу ради Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України. Окрім цього є головою Полтавського територіального відділення Академії будівництва України, керівником відокремленого підрозділу Спортивної студентської спілки України у Полтавській області.
Тричі обирався депутатом Полтавської обласної ради. Працював у постійній комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму (2004–2014).
За сумлінну працю нагороджений почесними грамотами Верховної Ради України, МОН України, НАПН України; нагрудними знаками «За наукові досягнення», «Петро Могила» та «Відмінник освіти України»; відзнакою МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України». За вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня та удостоєний почесного звання «Заслужений працівник освіти України».
Одружений, має двох доньок. Захоплюється футболом, велоспортом, більярдом і тенісом. Має спортивний розряд кандидата в майстри спорту з настільного тенісу.
|