Коломійцев
Василь Іванович
Професор кафедри хірургії № 1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
Доктор медичних наук, професор, голова правління Львівського осередку Асоціації хірургів України, член президії правління Всеукраїнської асоціації ендоскопістів,
член Європейської асоціації ендоскопічної хірургії (EAES)
За 40 років хірургічної практики професор Василь Іванович Коломійцев виконав понад 8000 відкритих і лапароскопічних операцій та понад 12 000 ендоскопічних ретроградних втручань на протоках панкреатобіліарної системи. Він уперше в Україні здійснив мініінвазивні черезшкірні втручання під контролем ультразвуку й лапароскопії, ендоскопічні дренування кіст підшлункової залози та ендоскопічні гастростомії, що зараз щоденно застосовуються в клінічній роботі. Учений — новатор і провідний спеціаліст у Західній Україні з ендоскопічних ретроградних транспапілярних втручань на жовчних протоках і протоках підшлункової залози.
Народився 23 січня 1957 р. у м. Луганськ. Як хірург і науковець реалізувася у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. У 1980 р., із відзнакою закінчивши тоді ще Львівський державний медичний інститут, вступив у клінічну ординатуру при кафедрі факультетської хірургії, а в 1982 р. — в аспірантуру. З перших днів навчання любов до професії прищепив його наставник — академік НАМН України М. П. Павловський. Саме у нього перейняв мистецтво хірургії
|
і, найважливіше, мистецтво залишатись людиною за будь-яких життєвих обставин. Результатом плідних досліджень за підтримки вчителя стала кандидатська дисертація «Ефективність використання вазоактивних препаратів у різні періоди геморагічного шоку». Після її захисту в 1985 р. науковець працював на посаді асистента, а згодом — доцента кафедри факультетської хірургії. У 2015 р. здобув науковий ступінь доктора медичних наук і став професором кафедри. У 2019 р. отримав вчене звання професора кафедри хірургії № 1 ЛНМУ імені Данила Галицького.
У своїх дослідженнях Василь Іванович довів важливе значення мікрохоледохолітіазу в розвитку ускладнень з боку панкреатобіліарної системи, обґрунтував методи лікування й корекції стану пацієнта з використанням мініінвазивних технологій та дослідив особливість і ефективність хірургічного лікування патології ендокринних органів, зокрема вузлового зобу, надниркових залоз і гіперпаратиреозу. Учений запропонував менш інвазивні методики оперативних втручань на щитоподібній залозі. Окрім цього, ще у 80?х рр. разом із академіком М. П. Павловським запровадив пластичні операції при дефектах розвитку статевої системи у чоловіків і жінок. Усі ці розробки Василь Коломійцев описав у 426 наукових працях. Також він є співавтором 2 монографій, 6 посібників і 17 патентів.
Під керівництвом Василя Івановича захищено 3 кандидатські дисертації. Він входить до складу спеціалізованої вченої ради університету. Свої новітні методики вчений презентує на вітчизняних з’їздах, конгресах, конференціях і симпозіумах. Василь Іванович виступив із 43 доповідями на закордонних форумах.
За вагомий внесок у розвиток хірургії професора Василя Івановича Коломійцева нагороджено відзнаками Європейської асоціації ендоскопічної хірургії, Асоціації ендоскопістів України й департаменту Львівської ОДА.
Легко займатися улюбленою справою в оточенні підтримки рідних, що поділяють твої захоплення. Дружина Василя Коломійцева — Ольга Василівна Омельяненко — доцентка кафедри педіатрії і неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького. Виховав двох дітей — доньку Ярину й сина Івана.
|