Козловець
Микола Адамович
Професор кафедри філософії та політології Житомирського державного університету імені Івана Франка
Доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України
Народився 30 травня 1953 р. у с. Стовпинка Олевського (нині Коростенського) району Житомирської області. У 1981 р. закінчив із відзнакою філософський факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. У цьому ж році почав працювати в Житомирському державному педагогічному інституті імені І. Франка, в якому пройшов шлях професійного зростання від асистента кафедри філософії і наукового комунізму, старшого викладача, доцента до завідувача кафедри філософії (2000–2007, 2013–2018). У 1990 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук, а у 2010 р. після закінчення докторантури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка — докторську дисертацію на тему «Національна ідентичність у контексті глобалізації: соціально-філософський аналіз»; в 2012 р. присвоєно вчене звання професора. З 2018 р. — професор кафедри філософії та політології Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Багаторічна науково-педагогічна діяльність М. А. Козловця присвячена дослідженню національної ідентичності, проблем вітчизняного націє- та державотворення, модернізації українського суспільства. У доробку вченого понад 360 наукових та навчально-методичних праць, зокрема 8 монографій (1 одноосібна), 16 навчальних посібників та 24 навчально-методичні розробки. Основна наукова праця —
|
монографія «Феномен національної ідентичності: виклики глобалізації» (2009). Під його науковим керівництвом і консультуванням захищено 10 кандидатських та 1 докторська дисертації.
Професор Микола Козловець чотири рази брав участь у парламентських слуханнях. У виступі на парламентських слуханнях «Стан суспільної моралі в Україні» (9 листопада 2011 р.) зазначив, що поширення принципів ринкового фундаменталізму не тільки на економіку, а й на інші, неекономічні сегменти людського життя спричинило морально-духовну кризу в українському суспільстві.
З 2012 р. М. А. Козловець очолює спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук. Керівник наукової школи «Ідентичність у глобалізованому світі» (2007), науково-дослідної роботи «Толерантність і сучасний світовий порядок». Активний член Поліської філософської школи «Філософія та феноменологія релігії», координатор філософського клубу «Sophia Garden», очолює Житомирське відділення Соціологічної асоціації України. Заступник головного редактора наукових журналів «Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філософські науки» та «Українська полоністика».
За сумлінну наукову працю, значний внесок у підготовку кваліфікованих фахівців і патріотичне виховання молоді нагороджений нагрудним знаком «За наукові досягнення» (2011); грамотами й подяками Житомирської облдержадміністрації та Житомирського державного університету імені Івана Франка: знаками «Слава ЖДУ» (2010), «Заслужений працівник Житомирського державного університету імені Івана Франка» (2014), «Заслужений професор Житомирського державного університету імені Івана Франка» (2018). Неодноразовий переможець у номінації «Науковець року» ЖДУ імені Івана Франка (історико-філософський напрям) (2012, 2015, 2017, 2020).
Життєве кредо Миколи Адамовича: «Програє не той, хто втомився, а той, хто зупинився», а улюблений вислів: «Жити — означає змінювати світ на краще». Натхнення на працю йому дарує родина. Разом із дружиною виховав двох доньок та має двох онуків. У житті понад усе цінує порядність та професіоналізм.
|