Калашник
Ганна Анатоліївна
Професорка кафедри аеронавігації Льотної академії Національного авіаційного університету
Докторка геологічних наук,
старша наукова співробітниця,
почесний розвідник надр
Відома вчена-геофізик Г. А. Калашник займається пошуком та розвідкою корисних копалин; досліджує мінерагенію урану, золота та алмазів України; здійснює геофізичний моніторинг екологічно небезпечних об’єктів.
Народилась 13 липня 1968 р. в м. Кіровоград. У 1990 р. закінчила з відзнакою Дніпропетровський гірничий інститут імені Артема за спеціальністю «Геофізичні методи пошуку та розвідки родовищ корисних копалин».
Розпочала професійну діяльність у складі Геологорозвідувальної експедиції № 37 (ГРЕ № 37) Казенного підприємства «Кіровгеологія». На початку трудової діяльності брала участь у роботах з програм Мінчорнобиля, які у 90-х роках ГРЕ № 37 виконувала на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи в межах України та Білорусі. У 2004 р. захистила кандидатську дисертацію у Національному гірничому університеті, а у 2013 р. — докторську дисертацію в Інституті геологічних наук НАН України. Із 2014 р. Г. А. Калашник суміщає наукову роботу з викладацькою діяльністю в Льотній академії Національного авіаційного університету (НАУ) на посаді професора.
Упродовж багатьох років Ганна Анатоліївна виконувала комплексні геофізичні дослідження для розвитку мінерально-сировинних баз низки стратегічних корисних копалин України. Завдяки науковим результатам вченої було
|
вдосконалено критерії та методики прогнозу та пошуку промислових родовищ урану Українського щита (УЩ). Важливе місце у дослідженнях вченої посідають проблеми алмазоносності надр України. Вагомий внесок здійснено у розвиток нових напрямів вирішення проблем алмазоносності різновікових геологічних утворень Інгульського мегаблоку УЩ.
Г. А. Калашник виконувала науково-дослідні роботи, працюючи за сумісництвом на посаді старшого наукового співробітника в Українському державному науково-дослідному і проєктно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України. Входила до складу комісії Державного геологічного контролю зі здійснення нагляду за якістю проведення геологопошукових та геологорозвідувальних робіт в різних регіонах України.
У доробку науковиці понад 250 наукових та науково-методичних робіт, серед яких 5 монографій, 5 підручників та начальних посібників, наукові статті у вітчизняних та закордонних фахових виданнях, тези доповідей, методичні вказівки та рекомендації. Вчена входить до складу спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій Інституту геологічних наук НАН України, Льотної академії НАУ, є членом редколегії наукового фахового видання «Мінеральні ресурси України».
Ганна Анатоліївна займається вирішенням нагальних екологічних проблем Кіровоградщини. Брала участь у розробці Державної цільової програми з радіаційного та соціального захисту населення Кіровоградської області та м. Кропивницький, а також у роботі напряму «Тенденції та стратегічні пріоритети розвитку добувної галузі Кіровоградської області». Була експертом концепції Державної цільової екологічної програми «Зняття з експлуатації уранових об’єктів» на 2020–2024 рр. Кабінету Міністрів України. Із 2017 р. є членом Спілки геологів України.
За видатні заслуги у розвитку геологорозвідувальних робіт з нарощування мінерально-сировинної бази України Г. А. Калашник присвоєно звання «Почесний розвідник надр» Державної геологічної служби України (2006). За особисті заслуги у розвідці надр нагороджена медаллю імені В. І. Лучицького (2008). Життєве кредо Ганни Анатоліївни відображає її наполегливість на шляху професійного зростання — «Через терени до зірок».
|