Іщенко
Микола Іванович
Директор гірничорудного дивізіону ТОВ «Метінвест Холдинг», віцепрезидент Академії гірничих наук України, президент ГО «Українська спілка інженерів-підривників»,
Професор кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Криворізького національного університету
Доктор економічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник промисловості України
Промисловець та гірничий інженер, професор М. І. Іщенко зробив вагомий внесок у розвиток гірничодобувної промисловості. До кола наукових інтересів вченого входять економічні питання розвитку сучасних підприємств гірничої промисловості, зокрема його авторству належить монографія «Економічна взаємодія підприємств гірничозбагачувального комплексу». Плідна винахідницька діяльність втілена у майже 20 патентах України на винаходи та корисні моделі. Науковець є засновником кількох передових підприємств у гірничодобувній галузі, які не мають аналогів в Україні.
Народився 12 вересня 1964 р. у м. Кривий Ріг. У 1985 р. закінчив Київський інститут народного господарства за спеціальністю «Економіка», а у 1992 р. опанував фах гірничого інженера у Криворізькому гірничорудному інституті (нині Криворізький національний університет). У 2005 р. захистив кандидатську, а у 2015 р. — докторську дисертації.
Професійну діяльність Микола Іванович розпочав у 1987 р. на державному підприємстві «Кривбасвибухпром». Пройшов шлях від економіста до голови правління та генерального директора найбільшого підприємства з вибухових робіт у Європі ВАТ «ПВП «Кривбасвибухпром». Професор М. І. Іщенко стояв біля витоків утворення гірничорудного дивізіону міжнародної гірничо-металургійної групи компаній «Метінвест». Із 2007 р. працював заступником директора гірничорудного дивізіону ТОВ «Метінвест Холдинг», а з 2009 р. — генеральним директором ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат». У 2010 р. затверджений на посаду директора гірничорудного дивізіону ТОВ «Метінвест Холдинг».
Микола Іванович як успішний менеджер найвищої ланки має активну життєву позицію та сповідує високі моральні цінності, приймає виважені конструктивні рішення та ефективно вирішує поставлені завдання. Завдяки набутому практичному досвіду та ґрунтовним теоретичним знанням професор М. І. Іщенко заснував низку великих приватних підприємств, які працюють у галузі гірничодобувної та вибухової промисловості України та мають різні спрямування. ТОВ «Спеціалізоване виробниче підприємство «Криворіждорвибухпром» надає послуги з підриву та буріння гірничої маси, а ТОВ «Науково-промислове підприємство «Українська гірнича компанія» здійснює ремонт, забезпечує обслуговування бурових станків та виготовляє власні допоміжні пристрої, що використовуються у проведенні вибухових робіт. Інвестиційною діяльністю, орієнтованою передусім на розвиток та наступне впровадження новітніх технологій, займається ТОВ «Криворізька Промислова Інвестиційна Компанія». ТОВ «Спецхім-КР» та ТОВ «Науково-промислове підприємство «ЕМОНІТ КР» виготовляють компоненти для емульсійних вибухових речовин.
ТОВ «НПП «ЕМОНІТ КР», створене у 2019 р., застосовує у виробництві власні інноваційні технології, тому що такий крок сприяє розвитку не лише підприємства, а й усієї галузі гірничодобувної та вибухової промисловості. Одним із завдань підприємства є розвиток та широке впровадження новітніх технологій у галузь гірничодобувної та вибухової промисловості. З цією метою була створена група, до складу якої увійшли вітчизняні та іноземні кваліфіковані спеціалісти, які мають багатий досвід у розробці, експлуатації та технічному оснащенні заводів для виробництва невибухових компонентів емульсійної вибухової речовини (ЕВР). Окрім цього була проведена тісна співпраця з європейською компанією Bohlen Industrie GmbH, яка має більш ніж 50-річний досвід проєктування, поставок і послуг для всіх галузей індустрії енергетичних матеріалів по всьому світу.
|
Серед основних завдань підприємства чільне місце посідає розробка та впровадження екологічно безпечного виробництва та виготовлення нової емульсійної вибухової речовини ЕМОНІТ КР, а також виробництво основного компоненту ЕВР — емульсії зі стабільними показниками при забезпеченні постійного контролю якості, що здійснюється автоматизованою системою керування технологічним процесом та хімічною лабораторією. ТОВ «НПП «ЕМОНІТ КР» виготовляє ЕВР власної паливно-емульгуючої фази, що забезпечує високі споживчі якості та має стабільні показники вибуховості.
Завдяки впровадженню сучасних технологій на виробництві ТОВ «НПП «ЕМОНІТ КР» підвищилася якість дроблення та надійності здійснення підривних робіт, а собівартість підривання гірничої маси знизилася на 20 %. Підприємство дбає про якість кінцевої продукції й турбується про довкілля. Для економії енергоресурсів та зниження викидів в атмосферу шкідливих речовин замість перегрітої пари як теплоносія використовують термічне масло, а новітні розробки дозволяють реалізувати безвідходність виробництва (замкнутий цикл відходів виробництва). Унікальність підприємства полягає в новітній архітектурі і дубльованих технологічних лініях з випуску емульсійної матриці, яка не має аналогів у Європі та Україні і орієнтована на використання розчинів, які мінімізують шкоду навколишньому середовищу.
Виробнича лінія, що застосовується підприємством є принципово новою, самодостатньою і синхронною, тобто одночасно здійснює всі етапи виробництва від підготовки сировини до зберігання кінцевого продукту. Вона забезпечує високий ступінь автоматизації технологічного процесу і, як наслідок, безпечну експлуатацію. Такий ступінь автоматизації пов’язаний з цільовою потужністю виробничої лінії, а також з вимогами безпеки, яких слід дотримуватися під час виробництва емульсій.
Застосована установка забезпечує зразкову продуктивність, призначена для досягнення найкращої якості продукції і ефективності кінцевого продукту. Разом з тим вона є енергоощадною, потребує мінімальних витрат на технічне обслуговування і підтримує безперебійне функціонування. Виробнича лінія здатна виробляти всі нині відомі покоління емульсійних вибухових речовин, а також може успішно використовуватися для реалізації наступних поколінь, тому що система управління спроєктована з урахуванням її можливого розширення у майбутньому. Зокрема залежно від методу сенсибілізації або від додавання сухих компонентів можна виготовляти емульсійні матриці для відкритих кар’єрів або для підземних розробок.
Технологія, що використовується безпосередньо ТОВ «НПП «ЕМОНІТ КР», реалізована на кількох заводах. Підприємство співпрацює з кращими світовими виробниками обладнання. Преміальне обладнання є одним з важливих компонентів, що дозволяє пропонувати клієнтам найвищий рівень підтримки. Основною перевагою використовуваної технології над іншими виробниками в галузі є здатність виробляти якісні мікроемульсії. Зменшення діаметра крапель значно покращує робочі характеристики продукту, зокрема енергоємність. Технології ЕВР розроблені для отримання ефекту максимального збільшення поверхні горіння (вибуху). Розмір емульсійних міцел на 100 % становить менше 4 мкм. Це дає максимальну швидкість детонації.
Окрім активної підприємницької діяльності та викладацької роботи професор М. І. Іщенко обіймає посади віцепрезидента Академії гірничих наук України та президента Української спілки інженерів-підривників.
У грудні 2011 р. Микола Іванович став переможцем регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я–2011» в номінації «Кращий інвестор Придніпров’я». Вчений має звання заслуженого працівника промисловості України, є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Заслуги науковця перед державою відзначені орденом «За заслуги» ІІІ (2010) та ІІ (2013) ступенів.
Джерелом натхнення та підтримкою для Миколи Івановича є родина: дружина, дві доньки та троє онуків.
|