Гецович
Євген Мойсейович
Професор кафедри тракторів, сільськогосподарських машин та транспортних технологій Сумського національного аграрного університету
Доктор технічних наук,
член?кореспондент Транспортної академії України
Євген Мойсейович Гецович народився 17 вересня 1947 р. в м. Харків. У 1971 р. з відзнакою закінчив факультет двигунів літальних апаратів Харківського авіаційного інституту й здобув кваліфікацію інженера-механіка. Одразу після навчання розпочав свій трудовий шлях в лабораторії гідромоторів ВНДІ «Гідропривід». Після п’яти років роботи інженером-конструктором перейшов на посаду інженера науково-дослідного закладу. Згодом отримав посаду старшого наукового співробітника кафедри автомобілів Харківського автомобільно-дорожнього інституту. У 1980 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Автомобілі і трактори». Надалі працював на керівних посадах у комерційних структурах.
Перший серйозний організаторський досвід пов’язаний із науково-конструкторською фірмою, яку Євген Гецович очолював із 1988 р. Там ученому вдалося втілити свої розробки в антиблокувальній системі для автомобіля ГАЗ-3105. У 2001 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Озброєння та військова техніка»
|
і як професор кафедри перейшов на постійну роботу до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». За рішенням Атестаційної колегії МОН України 2005 р. Євген Гецович отримав учене звання професора кафедри автомобіле- і тракторобудування. Його подальша наукова діяльність відбувалася в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті, де з 2007 р. був на посаді завідувача кафедри транспортних систем. Із Харкова Євген Мойсейович переїхав до Сум і з 2013 р. й дотепер працює професором кафедри тракторів, сільськогосподарських машин та транспортних технологій Сумського аграрного університету.
Свої новітні дослідження на теми гальмівної динаміки автомобілів та емпірико-стохастичних моделей руху транспортних потоків професор Гецович Євген Мойсейович описав у більш ніж 120 наукових працях, зокрема монографії «Адаптивні гальмівні системи армійських колісних машин» та навчальних посібниках. Понад 200 винаходів ученого захищено авторськими свідоцтвами та патентами.
Майже 50 років життя Євген Гецович присвятив роботі в дослідницьких і виробничих закладах. За видатні наукові успіхи 2011 р. його обрано членом-кореспондентом Транспортної академії України. Розповідаючи про весь свій професійних шлях, учений із усмішкою згадує перемогу команди Харківського військового училища в КВК 1989 р., у якій він як капітан зміг обіграти майбутнього лідера збірної СНД.
Ніколи не зупинятися Євгена Мойсейовича Гецовича спонукали видатні діячі науки, яких йому пощастило зустріти, зокрема професор А. К. Мишкіс і академік Я. Б. Зельдович — розробники математичного апарату для ядерної фізики, академік А. К. Вальтер — засновник вітчизняної школи ядерної фізики й завідувач кафедри автомобілів Харківського автодорожнього інституту А. Б. Гредескул. Та найбільше на постійний розвиток ученого надихали батьки. Їхні слова назавжди закарбувалися в його пам’яті. І саме ними Євген Мойсейович закликає до нових звершень своїх дітей, онучок і правнука: «Якщо ти не зможеш, то хто зможе?».
|