Васильєв
Володимир Олександрович
Лікар-гастроентеролог вищої категорії і гепатолог Медичного дому Odrex
Доктор медичних наук,
полковник медичної служби
Народився 20 березня 1948 р. в м. Йолетен (Туркменістан). У 1967 р. вступив до Кримського медичного інституту. Після закінчення чотирьох курсів вступив на військово-медичний факультет за авіаційною медициною Саратовського медичного інституту, який закінчив за спеціальністю «Лікувально-профілактична справа».
Упродовж 1973–1994 рр. В. О. Васильєв служив у збройних силах: спочатку старшим лікарем військової частини, а після дворічної клінічної ординатури у Військово-медичній академії імені С. М. Кірова за спеціальністю «Внутрішні хвороби» (1981) — старшим ординатором військового госпіталю в м. Мурманськ (Росія) та м. Кабул (Афганістан), а також Одеського окружного військового госпіталю. Завершив службу старшим викладачем інтернатури Одеського військового округу.
З 1994 р. Володимир Олександрович працює в м. Одеса. У 1995–2000 рр. — лікар-гастроентеролог клініко-діагностичного центру Українського науково-практичного об’єднання «Медицина транспорту». У 1992 р. захистив кандидатську дисертацію, у 1997 р. — докторську. Обіймав посади заступника директора з лікувальної роботи й завідувача відділу гастроентерології та гепатології Українського науково-дослідного інституту морської медицини. З 2004 до 2014 рр. — лікар-гастроентеролог міської лікарні № 8 і поліклініки № 16, Українського науково-дослідного інституту морської медицини. Нині працює
|
в багатопрофільному лікувально-діагностичному закладі — Медичному домі Odrex.
В. О. Васильєв уперше обґрунтував ранню діагностику ерозивно-виразкових уражень шлунка й дванадцятипалої кишки. Він виконав понад 1000 ендоскопічних досліджень шлунка та товстої кишки у військовому госпіталі в м. Кабул (Афганістан). Започаткував дослідження шлункової секреції з використанням еуфіліну за гіпербаричної оксигенації із цитохромом С в багатомісній барокамері. Є основоположником баріатричної гастроентерології для пацієнтів з ожирінням. Також серед напрямів його роботи — діагностика й ерадикація пілоричних хелікобактерій шлунка; постковідний синдром (гастроентерологія, гепатологія). Опублікував дві монографії, 7 методичних рекомендацій і понад 200 статей у спеціалізованих журналах в Україні та за кордоном. Висунув 10 раціоналізаторських пропозицій.
Задля популяризації сучасної гастроентерології Володимир Олександрович створив сайт www.gastrohelp.od.ua, який читають у багатьох країнах світу, і YouTube?канал «Ендоскопічна гастроентерологія». Бере участь у роботі Школи гастроентерології, з’їздах, конференціях і симпозіумах в Україні, Європі та США (2017), а також за обміном досвідом — у клініках (США).
За багаторічну зразкову службу нагороджений медалями «60 років Збройних сил СРСР» (1978), «70 років Збройних сил СРСР» (1988), «Від вдячного афганського народу» (1988), «За бездоганну службу» (1989), «За 20 років бездоганної служби» (1994), «Воїну-інтернаціоналісту» (2019), «25 років виведення військ з Афганістану» (2016) та орденом «За службу Батьківщині» (1996).
Володимир Олександрович — талановитий в усьому. Крім лікарської практики, ще й поет та бард. Видав чотири збірники віршів і пісень та опублікував понад 600 авторських пісень у своєму виконанні на YouTube-каналі «Поющий гастроэнтеролог — Владимир Васильев».
З дружиною Людмилою Григорівною виховали сина Олександра й дочку Ірину. Тішаться онуками Катериною й Амандою. Його девіз: «Досягай того, чого хочеш і можеш, залишаючись людиною».
|