Пономаренко
Володимир Степанович
Ректор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця,
член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України,
член Міжнародної асоціації президентів університетів,
доктор економічних наук, професор,
почесний громадянин м. Харкова
За вагомі особисті заслуги в розвитку вітчизняної науки, створення національних наукових шкіл, зміцнення науково-технічного потенціалу України присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (2003). За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ (2007), ІІ (2011) ступенів та орденом Ярослава Мудрого V ступеня (2018). За роботу «Інституційна трансформація фінансово-економічної системи України в умовах глобалізації» в складі авторського колективу нагороджений Державною премією України в галузі науки і техніки (2018).
Видатний учений-економіст Володимир Степанович Пономаренко докладає великих зусиль для розвитку Харкова в науковій, соціальній, культурній та міжнародній сферах. Як ректор опікується підготовкою економічної еліти України, сприяючи реалізації спільних освітніх проєктів із провідними університетами Європи.
|
Народився 7 травня 1948 р. в м. Кролевець Сумської області. У 1966 р. став студентом Харківського інженерно-економічного інституту. У 1979 р. захистив кандидатську дисертацію, а у 2000 р. — докторську.
У 2000 р. Володимира Степановича обрано на посаду ректора Харківського державного економічного університету (з 2013 р. — Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця). Дотримуючись традицій університету, головну мету ректор вбачає в інтеграції навчально-виховного процесу, наукової та науково-виробничої діяльності задля формування інтелектуального капіталу нації. За період його ректорства відбулися значні зміни. У 2009 р. виш приєднався до Європейської асоціації університетів. На сьогодні працюють десять центрів міжнародної співпраці. Випускники отримують не лише українські дипломи магістрів, а й університетів Франції та Австрії. У 2019–2020 рр. виш увійшов у топ-25 найкращих університетів світу за версією світового рейтингу U-Multirank за індикатором «Зв’язок із професійним середовищем».
Протягом 2013–2017 рр. В. С. Пономаренко був членом асоційованої ради Університетської агенції франкофонії та експертом з оцінювання якості науково-педагогічних проєктів у Центральній і Східній Європі. З 1994 р. очолює наукову школу «Розробка систем стратегічного управління соціально-економічними системами». Під його керівництвом захищено 19 кандидатських і 10 докторських дисертацій.
Володимир Степанович бере активну участь у дискусії з проблем реформування освітньої галузі. У 2012 р. вийшла монографія «Проблеми підготовки компетентних економістів та менеджерів в Україні», у 2020 р. — «Розвиток вищої освіти в Україні: аспекти менеджменту та маркетингу».
В. С. Пономаренко відомий численними працями зі стратегічного менеджменту підприємств, проблем розвитку вищої школи, регіонального економічного розвитку, економіко-математичних методів і моделей та сучасних інформаційних технологій. Результати його досліджень підсумовано в понад 380 наукових і навчально-методичних працях, зокрема англійською та французькою мовами. Серед них — 110 монографій, 50 підручників та навчальних посібників.
За багаторічну наукову й педагогічну діяльність відзначений багатьма нагородами: почесними грамотами Верховної Ради України (2004), МОН України (2003, 2004, 2005), Міністерства фінансів України (2010), медаллю «За розвиток освіти» (2005), нагрудними знаками МОН України «Відмінник освіти України» (2005), «За наукові досягнення» (2008), нагрудним знаком НАПН України «К. Д. Ушинський» (2010), орденом Академічних пальм уряду Франції (2013), медаллю «Григорій Сковорода» НАПН України (2013), подякою НАПН України (2015).
|