Лис
Віктор Мілентійович
Начальник управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Донецької області,
заслужений працівник фізичної культури і спорту України,
президент Федерації легкої атлетики Донецької області,
заслужений тренер України та СРСР,
майстер спорту СРСР
За самовіддану працю, активну життєву позицію, особистий внесок у реалізацію державної політики соціального захисту інвалідів присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» (2001). За досягнення високих спортивних результатів, виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ (1997) та ІІ (2008) ступенів. За підсумками багаторічної праці й спортивних досягнень вивів міську спортивну організацію та спортивно-тренувальну базу до числа найкращих в області та Україні. Багаторічний головний тренер національної паралімпійської збірної України з легкої атлетики, його вихованці — багаторазові чемпіони, призери й рекордсмени Європи і світу.
Народився 1 серпня 1957 р. в с. Ясинове Любашівського району Одеської області. Закінчив Одеський педагогічний інститут імені К. Д. Ушинського з відзнакою (1978) та Національну академію державного управління при Президентові України з відзнакою (2004).
|
Упродовж 1978–1980 рр. служив в армії. З 1980 до 1991 рр. працював тренером і старшим тренером ДЮСШ м. Артемівська (нині — Бахмут). З 1991 р. — голова комітету, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Донецької області. За сумісництвом із 1982 р. — тренер, старший тренер та головний тренер національної паралімпійської збірної України з легкої атлетики, готував легкоатлетів-паралімпійців збірних СРСР, України до Паралімпійських ігор 1988, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 рр. Серед його вихованців: Олександр Мохір — дворазовий чемпіон та срібний призер Паралімпійських ігор 1988 р., Василь Ліщинський — дворазовий чемпіон Паралімпійських ігор 1996 та 2008 рр., перший паралімпійський чемпіон незалежної України, а також Тетяна Якібчук, Володимир Піддубний, Дмитро Ібрагімов та Вікторія Ясевич.
Очолюваний Віктором Мілентійовичем комітет із питань ФКіС у період розпаду СРСР зберіг фізкультурно-спортивні кадри й спортивно-оздоровчу базу міста. З 1991 р. в Бахмуті активно розбудовують клубну систему спортивно-оздоровчої роботи. За останні роки в місті підготовлено: сім заслужених майстрів спорту, тридцять чотири майстри спорту міжнародного класу та більше ніж вісімдесят майстрів спорту України. Одинадцятьом тренерам міста присвоєно звання заслужених тренерів України. Серед спортсменів міста — чемпіони й призери України, Європи, світу, Олімпійських та Паралімпійських ігор. На сьогодні понад сорок спортсменів міста входять до складу національних збірних України з різних видів спорту, вісімнадцять є кандидатами на участь в Олімпійських та Паралімпійських іграх 2021 р.
За ініціативи Віктора Лиса в місті збудували одну з найкращих спортивно-тренувальних баз України — стадіон «Металург», який має статус бази олімпійської і паралімпійської підготовки. У 2011 р. спортивна організація Бахмута, якою керував В. М. Лис, посіла перше місце в Україні в номінації «Герої спортивного року». Через воєнні дії на Донеччині Бахмут виконує важливу місію з відродження спорту в регіоні. Сучасна база міста дала змогу зберегти й відновити роботу важливих обласних спортивних структур.
З 2014 р. Віктор Лис — президент Федерації легкої атлетики Донецької області. Заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області та член колегії управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації.
За час діяльності одержав багато нагород: подяки, почесні грамоти Президента України, Кабінету Міністрів України, НОК України, профільного міністерства, Донецької облдержадміністрації та Бахмутської міської ради.
З дружиною виховали двох доньок, мають двох онуків.
Життєве кредо: «Шлях здолає той, хто йде».
|