Костюк
Володимир Андрійович
Перший заступник директора —
головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал»
За вагомий особистий внесок у розвиток і реформування житлово-комунального господарства й побутового обслуговування населення, упровадження ефективних форм господарювання, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг України» (2019).
Народився 5 грудня 1954 р. в с. Шишаки Хорольського району Полтавської області. Вищу освіту здобув у Ворошиловградському машинобудівному інституті, який закінчив у 1976 р. за спеціальністю «Гідравлічні машини і засоби автоматики» з кваліфікацією інженера-механіка.
Після закінчення інституту розпочав професійну діяльність на Дніпровській водопровідній станції старшим інженером цеху очищення води. З 1978 до 2003 рр. пройшов шлях від старшого інженера механічного обладнання станції, начальника насосної станції 2-го підйому, начальника цеху «Плавучі насосні станції» до головного механіка станції та головного інженера управління експлуатації Дніпровської водопровідної станції департаменту експлуатації водопровідного господарства ВАТ «АК «Київводоканал».
|
Упродовж 2003–2004 рр. обіймав посаду заступника директора департаменту експлуатації водопровідного господарства. Надалі — головний інженер цього департаменту.
З 2015 р. Володимир Андрійович — перший заступник директора — головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал» — найстаршого і найпотужнішого водопостачального підприємства України та одного з найбільших у Європі.
З 1978 до 1980 рр. брав активну участь у будівництві й пусконалагоджувальних роботах очисних споруд насосних станцій 2-ї черги Дніпровської водопровідної станції потужністю 600 тонн м?/добу.
У 1984–1985 рр. долучився до розроблення нормативної бази та був ініціатором створення воєнізованої газорятувальної служби на Дніпровській водопровідній станції хлорного господарства, яка функціонує дотепер. У 1986 р. керував розробленням проєкту будівництва й введення в експлуатацію плавучих комплексів ПНС «Роса-200» та ПНС «Роса-300» для постачання питною водою населення м. Києва після аварії на Чорнобильській АЕС. Упровадив схеми й обладнання флокуляції задля вдосконалення реагентного оброблення води та підвищення її якості.
У доробкові має 27 раціоналізаторських пропозицій, спрямованих на підвищення надійності роботи водоочисного й насосного обладнання та економію енергоресурсів, один патент реалізовано на Дніпровській водопровідній станції для ефективного використання озону в технології водопідготовки. Брав участь у створенні законів України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про трубопровідний транспорт» і «ПБХ-93» — правил безпеки в разі виробництва, зберігання та використання хлору.
Вивчивши світовий досвід знезараження питної води Володимир Андрійович організував лабораторні дослідження знезараження питної води із застосуванням діоксид хлору задля визначення ефективності технології на очисних спорудах ПрАТ «АК «Київводоканал». Брав участь у промисловому випробуванні технології на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях. Спільно з фахівцями ПрАТ «АК «Київводоканал» безпосередньо долучився до проєктування й будівництва технологічних споруд приготування та використання діоксид хлору на очисних спорудах Дніпровської водопровідної станції.
За час діяльності В. А. Костюк зарекомендував себе висококваліфікованим фахівцем, який уміє оперативно вирішувати поставлені завдання. Його вагомі професійні здобутки відзначені почесною грамотою і подякою голови Київської міської державної адміністрації (2003; 2012).
|