Аржевітін
Станіслав Михайлович
Професор кафедри банківської справи та страхування Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, голова Ради Асоціації українських банків,
член правління Національної спілки краєзнавців України, народний депутат України
V–VI скликань,
доктор економічних наук
За вагомий особистий внесок у реалізацію грошово-кредитної політики, забезпечення стабільного функціонування банківської системи, високий професіоналізм, відродження й розвиток історико-культурних традицій Українського козацтва нагороджений орденом «За заслуги» III (1999), II (2006) та I (2008) ступенів. За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагороджений орденом Ярослава Мудрого
V cтупеня (2012). За вагомий особистий внесок у відродження історичної спадщини українського народу, нагороджений відзнакою Президента України — Хрестом Івана Мазепи (2010). Присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України» (2002). Банкір, політик, науковець, публіцист, дослідник архівів, видавець та меценат — такою багатогранною є багаторічна діяльність Станіслава Михайловича Аржевітіна. Присвятивши понад тридцять років банківській сфері, він доклав великих зусиль для реформування грошово-
|
фінансової системи України, розробив 32 законопроєкти, з яких 8 стали законами. Серед викладачів університету перебуває в десятці
кращих з інноваційної діяльності, особливе ж його досягнення — авторський проєкт, який не має аналогів в Україні, краєзнавча школа Аржевітіна «Моя мала Батьківщина», що популяризує надбання Закарпаття.
Народився 14 червня 1961 р. на Київщині. Дитячі та шкільні роки провів у с. Колочава Закарпатської області. Упродовж 1978–1982 рр. був студентом Київського інституту народного господарства. Після закінчення інституту розпочав професійну діяльність економістом Черкаської обласної контори Будбанку СРСР. У 1982–1984 рр. перебував на строковій службі в повітряно-десантних військах. Демобілізувавшись, повернувся до Будбанку СРСР, де працював на керівних посадах. У 1991 р. став головою Правління Укрпостачбанку, який перейменовано в «Ажіо». На цьому посту перебував п’ятнадцять років. Протягом 2014–2019 рр. був головою Громадської колегії Національного банку України. З 2016 р. — член Вищої експертної ради при НБУ.
У 2005 р. Станіслав Михайлович призначений заступником міністра України з питань надзвичайних ситуацій та в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Обирався до Верховної Ради України V–VI скликань, був першим заступником і виконувачем обов’язків голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності. Радник Президента України.
У 2014 р. розпочав науково-освітню діяльність у стінах Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана — завідувачем кафедри банківської справи. З 2018 р. — професор кафедри банківської справи та страхування. Наукові дослідження С. М. Аржевітіна спрямовані на вивчення впливу грошово-кредитних відносин на розвиток економіки України. Має понад 80 наукових і навчально-методичних праць. Для популяризації банківської справи заснував численні навчальні та профорієнтаційні школи.
Станіслав Михайлович багаторічний секретар Ради Українського козацтва при Президентові України (2005–2010), президент Закарпатського земляцтва в м. Києві (2003–2013), член Національної спілки письменників України, 25-річний голова Ради Асоціації українських банків. Плодами краєзнавчої роботи Станіслава Михайловича є власний проєкт — «Краєзнавча школа Аржевітіних: 10 музеїв, 25 памятників та скульптурних композицій, серія книг та фільмів з історії верховинського села Колочава».
За вагомі трудові здобутки відзначений більш як 70 нагородами громадських організацій і 30 урядовими, зокрема почесними грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України, Міністерства освіти і науки України та іншими.
|