Кушнерева
Ганна Степанівна
Народна артистка України,
репетитор із балету
Національної опери України
імені Т. Г. Шевченка,
доцент кафедри
хореографії і пластичного виховання
Київського національного університету театру,
кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Славетна артистка балету, а нині педагог Ганна Степанівна Кушнерева відома як віртуозна балерина широкого діапазону, котра свого часу багато гастролювала у Франції, Швейцарії, Німеччині, Іспанії, Італії, Румунії, Чехії, Словаччині, Японії, Мексиці, Аргентині, Канаді, захоплюючи глядачів і критиків виконавською майстерністю, внутрішньою експресією і тонким відчуттям стильових особливостей хореографії. Вона з успіхом виконувала як лірико-романтичні, так і драматичні балетні партії, а нині навчає хореографічного мистецтва нове покоління артистів.
Народилася 25 липня 1957 р. в м. Києві. У 1975 р. закінчила Київське державне хореографічне училище, де навчалася в класі Г. Кирилової. У 2001 р. — Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого за фахом театрознавця, а у 2003 р. — Міжнародний слов’янський університет у м. Харків за фахом репетитора балету театру.
У 1975 р. Ганна Кушнерева увійшла до балетної трупи Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка. Працювала солісткою до 2006 р. Виконувала провідні ролі в балетному репертуарі театру. У її творчому доробку — Мавка в «Лісовій пісні»
|
М. Скорульського, княгиня Ольга в «Ользі» Є. Станковича, Марія-Оранта у «Фресках Софії Київської» В. Кікти, Одетта-Одилія, Клара, Аврора в балетах П. Чайковського «Лебедине озеро», «Лускунчик» й «Спляча красуня», Кітрі в «Дон Кіхоті» та Нікія і Гамзатті в «Баядерці» Л. Мінкуса, Жізель Мірта в «Жізелі» А. Адана, Сильфіда в однойменному балеті Х. Левенсхольда, Ліза в «Марній пересторозі» Л. Герольда, Раймонда в однойменному балеті О. Глазунова, Егіна в «Спартаку» А. Хачатуряна — це неповний перелік образів створених талановитою балериною, які свідчать про своєрідність художнього бачення, уміння творчо осмислити роль, збагативши її власними художніми барвами, цікавим, своєрідним трактуванням.
Блискучі перемоги на Московському (1981, ІІ премія) та Токійському (1987, І премія) міжнародному конкурсах, численні гастролі принесли балерині світове визначення. Ганна Кушнерева — яскрава індивідуальність на балетній сцені. Це відзначали такі видатні світила хореографічного мистецтва, як М. Плісецька, Ю. Григорович, Р. Джофрі. У 1983 р. їй присвоїли почесне звання «Заслужена артистка УРСР». Після перемоги та золотої медалі в Японії — почесне звання «Народна артистка УРСР».
Після закінчення кар’єри балерини присвятила себе педагогічній діяльності. Репетиторка балету Національної опери України імені Т. Г. Шевченка. Працює з кордебалетом балетів «Жизель», «Спляча красуня», «Лускунчик», «Сильфіда», з провідними солістами і дає уроки класичного танцю. У 2003 р. Ганні Степанівні присвоїли вчене звання доцента кафедри хореографії і пластичного виховання Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. У 2011–2012 рр. була художнім керівником Київського державного хореографічного училища.
У житті й мистецтві для артистки важлива гармонія. Досягнути її допомагають улюблені заняття — малювання й читання книжок, відпочинок на лоні природи.
|