Виробничо-комерційне товариство з обмеженою відповідальністю «МІМ»
Іщенко Микола Петрович
Генеральний директор ВК ТОВ «МІМ»
Засновник і керівник ВК ТОВ «МІМ» Микола Петрович Іщенко очолив сертифіковане виробництво й постачання інноваційних розробок для українських підприємств, зокрема авіаційних і суднобудівельних, оборонної та медичної галузей. Відтак ВК ТОВ «МІМ» підтверджує лідерські позиціїї.
Народився 17 лютого 1959 р. в смт Глеваха Васильківського району Київської області. Протягом 1977–1979 рр. був на строковій військовій службі в одному з елітних підрозділів спеціального призначення — снайпером.
У 1976 р. М. П. Іщенко вступив до Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1988 р. з кваліфікаціями інженера-електроніка (1984) та інженера мікропроцесорної техніки (1988). У 1992 р. вивчав менеджмент малого бізнесу в Санкт-Петербурзькій школі бізнесу.
Професійну діяльність розпочав в Інституті колоїдної хімії та хімії води НАН України. Згодом займався розробленням приладів для наукових досліджень, зокрема для вимірювання температури ядерних реакторів, у Спеціальному конструкторсько-технологічному бюро Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України. Після цього в складі групи Інституту електрозварювання імені Б. Є. Патона НАН України долучився до створення та впровадження автоматизованих систем для зварювальних роботів.
Широкий спектр робіт виконував також у КБ імені О. К. Антонова. За його участі створено та впроваджено автоматизований комплекс перевірки автомата запуску авіаційних двигунів, а також малу серію автоматизованого робочого місця штурмана з автоматичним пошуком порушника для прикордонної авіаціїї. Від заснування і донині очолює ВК ТОВ «МІМ», яке створив разом з однодумцями-колегами.
Має дорослу доньку та двох синів.
Виробничо-комерційне товариство з обмеженою відповідальністю «МІМ» засноване в 1992 р. Його незмінним керівником є М. П. Іщенко. На початку свого існування ВК ТОВ «МІМ» займалося комерційними проєктами, а далі переорієнтувалося на сферу інновацій.
На пропозицію завідувача відділу ІМФ НАН України, доктора технічних наук Анатолія Климентійовича Шуріна
|
підприємство розпочало виробництво високотемпературного зносостійкого сплаву марки ХТН-61 для зміцнення бандажних полиць ГТД, який створила група вчених під його керівництвом. Цей сплав підвищив ресурс лопаток у шість разів.
Уже на початку 2003 р. фірма «МІМ» замовила двом інститутам науково-дослідні розробки: відпрацювання технології і проведення дослідних плавок сплаву ХТН-61 із використанням вакуумно-індукційної плавки — Фізико-технологічному інституту металів і сплавів НАН України; дослідження хімічного складу зразків сплаву на основі кобальту й визначення в цих зразках масових часток елементів (сертифікація сплаву ХТН?61) — Інституту металофізики імені Г. В. Курдюмова НАН України.
Того ж року Виробничо-комерційне товариство з обмеженою відповідальністю «МІМ» стало єдиним сертифікованим виробником і постачальником сплаву ХТН-61 на ПАТ «Мотор Січ». Команда підприємства запустила виробництво ще кількох марок жаростійких сплавів, які поставлялися на авіаційні й суднобудівельні підприємства Укроборонпрому.
Також підприємство займалося й іншими інноваційними проєктами. Для виконання договору про науково-дослідну роботу «Розробка дослідної партії порошку з хімічнім складом сплаву ХТН-61 та проведення науково-дослідних робіт із впровадження плазменно-порошкової наплавки лопаток турбіни цим порошком на ПАТ «Мотор Січ» фірма «МІМ» створила власну мікроплазмову установку. Крім того, на замовлення одного з авіаційних підприємств інженери фірми виготовили детонаційний комплекс для нанесення покриттів.
Надалі реалізовано ще кілька науково-виробничих проєктів: «Розробка і виготовлення дослідного зразка високотемпературної вакуумної електропечі з повним автоматичним циклом системи управління з контролем та зберіганням інформації технічного процесу»; «Модернізація та автоматизація полірувально-доводочного станка 4ПД200». Для власних потреб фірми головний інженер ВК ТОВ «МІМ» Сергій Станіславович Макаров створив станок МІМ-1 (мала інтегральна машина) для виготовлення обладнання в науково-дослідних роботах.
Аналізуючи напрацювання фірми «МІМ» у галузі виробництва спеціальних сплавів і нанесення покриттів, М. П. Іщенко й науковці Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних сил України опублікували статтю в Науково-технічному журналі «Озброєння та військова техніка» «Технологія відновлення стволів танкових та артилерійських гармат» (2017), у якій запропонували технологію відновлення зношених та захист нових стволів шляхом плазмового порошкового наплавлення з обраним зносостійким матеріалом ХТН-61, що покращить тактико-технічні характеристики гладкоствольних гармат і підвищить ресурс їхніх стволів.
У 2016 р. на Міжнародному саміті з біомедицини Микола Петрович Іщенко представляв винаходи свого давнього вчителя й наставника академіка Василя Степановича Гвоздецького в галузі термоструменевих медичних технологій у м. Ченду (Китайська Народна Республіка). Їх вирішили впровадити насамперед в Україні. На базі ВК ТОВ «МІМ» створили робочу групу під керівництвом автора ідей, академіка В. С. Гвоздецького, до якої ввійшли: генеральний директор фірми «МІМ» М. П. Іщенко, головний інженер С. С. Макаров, програміст О. А. Плескач і лікарі-консультанти — завідувач відділення, асистент кафедри Національного медичного університету імені О. О. Богомольця І. С. Дубінін, травматолог, інструктор із тактичної медицини, волонтер АТО А. В. Порохницький.
ВК ТОВ «МІМ» завжди працювала над удосконаленням управління якістю. У 2012 р. одержано Сертифікат на систему якості ДСТУ ISO 9001:2009 (ISO 9001:2008 IDT), а нині — два міжнародні сертифікати ISO 9001:2015.
|