Мала приватна фірма «ІНКЕРІ»
Паккі Віктор Іванович
Директор МПФ «ІНКЕРІ», кандидат технічних наук
МПФ «ІНКЕРІ» очолює Віктор Іванович Паккі — професіонал із великим керівним досвідом у промисловій сфері та двадцятьма патентами України, Росії, США, Канади й Франції.
Народився 14 травня 1941 р. у с. Тярлево Пушкінського району Ленінградської області в сім’ї колгоспників. Батько був головою колгоспу, мати — паспортистка. Потрапили в окупацію, були вивезені до Фінляндії. У 1944 р. повернулися до СРСР. Сім класів закінчив в Естонії в м. Кохтла-Ярве.
У 1955 р. вступив до сланцепереробного технікуму, який закінчив у 1959 р. із фахом механіка нафтогазопереробного обладнання. Працював на сланцепереробному комбінаті в м. Кохтла-Ярве. Три роки з 1963 до 1965 рр. служив в авіації Качинського вищого льотного училища в м. Волгограді. У 1966 р. переїхав до м. Харкова, де влаштувався на роботу в УкрНДІгаз на посаду старшого інженера.
У 1974 р. закінчив вечірнє відділення механіко-математичного факультету Харківського державного університету імені В. Н. Каразіна. У 1986 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Процеси й апарати хімічних технологій». У 1991 р., продовжуючи працювати в УкрНДІгазі керівником відділу підготовки природного газу, заснував малу приватну фірму «ІНКЕРІ» та очолив її. У 1993 р. звільнився з УкрНДІгазу й працює в МПФ «ІНКЕРІ» директором. За час роботи опублікував 87 друкованих видань.
Малу приватну фірму «ІНКЕРІ» засновано в 1991 р. Головна сфера діяльності фірми — очищення потоків газу від рідини та механічних домішок, потоків рідини від механічних домішок та розділення рідин, що не змішуються між собою. Для цього розроблено та впроваджено оригінальну технологію виготовлення фторопластових фільтропакетів для застосування їх у сепараторах власної конструкції та реконструкції сепараторів для очищення й підготовки природного газу — починаючи із забойних фільтрів у газових свердловинах до побутових фільтрів перед лічильниками в приватних і багатоповерхових будинках. Фільтропакети конструкції ПМФ «ІНКЕРІ» працюють у режимі незабруднення фільтрувальної поверхні за тривалої експлуатації — протягом п’яти років. Апарати із фільтропакетами працюють на промислах і підприємствах України, Росії й Казахстану. Розроблено конструкцію фільтрів-осушувачів для систем КІП та А та налагоджено їхнє серійне постачання.
Основними напрямами діяльності фірми є вдосконалення технологій та обладнання для очищення й підготовки природного газу. Теоретично обґрунтований та експериментально підтверджений у різних промислових умовах на газових потоках різного хімічного складу технологічний регламент втілення режиму незабруднення фільтрувальної поверхні в разі експлуатації протягом п’яти років. Розроблено та введено в дію велику кількість фільтрів-сепараторів.
Іншим напрямом є вдосконалення фільтрів для очищення технологічної рідини. Головне завдання — максимально збільшити міжрегенераційний період фільтроелементів до заміни або регенерації й розроблення фільтрів, де фільтрувальна поверхня була б чистою навіть у разі тривалої фільтрації — протягом одного-трьох місяців.
Підприємство підтримує наукові зв’язки з багатьма українськими й закордонними організаціями. Серед них — Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Державне підприємство «Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут», Білгородський державний технологічний університет імені В. Г. Шухова, Університет Род-Айленда, ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Газтехніка ЛТД» та Коростенський завод хімічного машинобудування.
На рахунку МПФ «ІНКЕРІ» значні науково-технічні здобутки. Так, розроблено методику розрахунків фільтрів-сепараторів на потрібну продуктивність та алгоритм розрахунків будь-яких фільтрів, сепараторів і теплообмінників. На базі створеної технології виготовлення фторопластових фільтроелементів розроблено та впроваджено у виробництво фільтри-сепаратори різних діаметрів, які успішно очищують природний газ на багатьох промислах України та СНД. Серійно випущено понад 10 тисяч фільтрів очищення технічної олії (для компресорів) ФМП-80, а також фільтри-осушувачі ФОГ-8М, ФОГ-16М для України, Грузії, Молдови та Росії.
Підприємство може похвалитися й інноваційними впровадженнями. Його фахівці розробили фільтри-сепаратори й фільтри-осушувачі власної конструкції. Вони мають удосконалені характеристики порівняно з аналогами
|
провідних світових фірм. Фірма працює на перспективу. У планах — фільтри-сепаратори для запобігання шкідливим викидам в атмосферу. Вони очищують вентиляційні викиди від аерозолів, а також уловлюють золу з димових газів на ТЕЦ, керамічний пил і викиди в мартенівському процесі. Фільтри для очищення рідини в нафтовій та нафтопереробній промисловості потрібні для очищення: нафтової рідини та відведення механічних домішок; підтоварної води для закачування в пласт; морської води для закачування в нафтові пласти; сольового розчину для ремонту нафтових свердловин; від води та домішок усіх видів ПММ; технічної олії на станціях обкатки двигунів; олії від водного розчину аміаку на холодильниках КС.
Компанія «ІНКЕРІ» нагороджена дипломом учасника XІV Міжнародного форуму «НАФТА та ГАЗ 2010», дипломом національного бізнес-рейтингу «Краще підприємство України 2016 року» та має «Національний сертифікат». А її керівник — Віктор Іванович Паккі нагороджений відзнаками «Винахідник СРСР» і «Найкращий винахідник Мінгазпрому». Розробки фільтрів-сепараторів конструкції В. І. Паккі неодноразово експонувалися на виставках ВДНГ СРСР (золота, срібна та бронзова медалі), були представлені на всесвітньому Лейпцизькому ярмарку в 1989 р.
|