Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ»
Коростельов Олег Петрович
Генеральний конструктор — генеральний директор ДП «ДержККБ «ЛУЧ», доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України
Увесь трудовий шлях та науково-конструкторська діяльність Олега Петровича Коростельова пов’язані зі створенням новітніх розробок у галузі військової техніки. Протягом багаторічного керівництва колективом ДП «ДержККБ «ЛУЧ» Олег Петрович дбає про збереження потужного науково-технічного потенціалу підприємства та забезпечення інноваційного розвитку.
У 1967–1972 рр. навчався в Київському інституті інженерів цивільної авіації (нині — Національний авіаційний університет), який закінчив за спеціальністю «Електронні обчислювальні машини» з відзнакою. Після інституту працював інженером, а згодом і старшим інженером у ПТО «Октава» в м. Києві.
У 1978 р. Олег Петрович розпочав роботу на ДП «ДержККБ «ЛУЧ» та з 2003 р. обіймає посаду генерального конструктора — генерального директора. Під керівництвом О. П. Коростельова підприємство вперше почало розробляти протитанкові комплекси «Стугна-П», «Бар’єр» та «Корсар», які за технічними характеристиками випереджають сучасні світові аналоги, а також створює нові для військово-промислового комплексу України зразки озброєння, зокрема ракетну систему залпового вогню з корегованими боєприпасами «Вільха» та ракетний комплекс крилатих ракет наземного базування «Нептун».
Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» (ДП «ДержККБ «ЛУЧ») — головне підприємство з розроблення, модернізації, ремонту та продовження ресурсу військової техніки для всіх родів військ в Україні.
Конструкторське бюро вирішує найскладніші комплексні завдання зі створення сучасних зразків військової техніки й здійснює масштабні науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи. Підприємство спеціалізується на розробленні, ремонті, модернізації та продовженні призначених показників: керованих авіаційних і зенітних ракет та зенітно-ракетних комплексів; реактивних систем залпового вогню; крилатих ракет та ракетних комплексів наземного, морського й повітряного базування; тренажерів протитанкових ракетних комплексів; телеметричного бортового та наземного обладнання для випробування ракетних систем; систем автоматизованого контролю й діагностування керованих засобів ураження.
«Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» створене у 1965 р. як основний розробник автоматизованих систем контролю та діагностування спеціальної авіаційної техніки. На кожному з етапів роботи воно представило важливі для оборонного сектору розробки й поступово розширило спектр діяльності.
Протягом 1968–1972 рр. у конструкторському бюро розробили та передали для виробництва комплекс «Інгул» для підготовки до застосування й технічного обслуговування
|
9 типів авіаційних ракет. У 1969–1977 рр. створили комплекс «Трубіж» для 12 типів авіаційних ракет, а в 1981–1983 рр. — замість комплексів «Інгул» та «Трубіж» розробили й передали до виробництва багатофункціональний агрегатний комплекс «Гурт», який забезпечує підготовку більш ніж 40 типів ракет та їх модифікацій.
З 1997 р. в ДП «ДержККБ «ЛУЧ» розпочалося розробка пострілів із протитанковими ракетами «Комбат», «Стугна», «Конус» та іншими. З 2002 р. підприємство постачає комплекс «Гурт-М», який забезпечує підготовку понад 50 типів ракет та їх модифікацій.
Починаючи з 2005 р., бюро займається розробленням і виробництвом високоточних протитанкових ракетних комплексів («Стугна-П», «Корсар» та «Бар’єр»), які вже взяті на озброєння Збройних сил України та успішно захищають кордони держави. У 2016 р. розпочало роботу над новими для підприємства видами озброєння: ракетною системою залпового вогню «Вільха» та комплексом крилатих ракет «Нептун».
ДП «ДержККБ «ЛУЧ» плідно співпрацює з вітчизняними професійними підприємствами та інститутами України: ХЗ «Машгідропривід», КБ «Південне», машинобудівним заводом «ФЕД», Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів, ДП «Оризон-Навігація», КП СПБ «Арсенал», НВП «Радіонікс», ПАТ «Мотор Січ» — та багатьма іншими підприємствами оборонно-промислового комплексу. Плідними є також міжнародні зв’язки підприємства із закордонними колегами з Туреччини, Саудівської Аравії, Бельгії, Алжиру, Словаччини та В’єтнаму.
Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» у кооперації з українськими підприємствами виготовляє за замкнутим циклом: протитанкові керовані ракети і ракетні комплекси; комплекси наземного, повітряного та морського ракетного керованого озброєння; системи автоматизованого контролю та діагностування керованих засобів ураження; блоки електричних рульових приводів для авіаційних, зенітних і протитанкових ракет та морських торпед; тренажери і телеметричні системи ракетних комплексів.
ДП «ДержККБ «ЛУЧ» є одним із небагатьох підприємств оборонно-промислового комплексу, яке займається новітніми розробками. До інноваційних впроваджень, зокрема, належить створення сучасних систем керування засобів ураження, які забезпечують високу точність наведення на ціль та характеризуються завадостійкістю до різних перешкод.
За вагомий внесок у забезпечення розвитку оборонної промисловості України та високу професійність колектив ДП «ДержККБ «ЛУЧ» нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Бюро багато разів ставало підприємством року, а його генеральний директор — генеральний конструктор Олег Петрович Коростельов відзначений почесним званням керівника року. Бюро посіло перше місце серед наукових і проєктних організацій групи «В» галузі за результатами комплексної рейтингової оцінки соціально-економічної діяльності підприємств й організацій авіаційної промисловості України та сертифіковане на відповідність вимогам стандарту системи менеджменту якості ISO 9001: 2008.
Керівник та колектив ДП «ДержККБ «ЛУЧ» мають великі напрацювання для розвитку й не зупиняються на досягнутому. Підприємство активно працює не тільки над удосконаленням уже розроблених виробів, а й над створенням нових типів озброєння та техніки спеціального призначення.
|