Інженерна академія України Васильєв Анатолій Йосипович
Президент Інженерної академії України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
|
науки і техніки України, лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, доктори та кандидати наук, керівники підприємств, корпорацій, науково-дослідних інститутів, державних і недержавних закладів та закладів вищої освіти.
Академія сприяє прискоренню науково-технологічного прогресу на пріоритетних напрямах соціально-економічного розвитку України та забезпеченню високої конкурентоспроможності розробок в умовах ринкової економіки. Її фахівці створюють на основі досягнень фундаментальних наук принципово нові види техніки та інноваційних технологій, а також здійснюють незалежну техніко-економічну експертизу науково-технічних програм і проєктів. ІАУ видає свій вісник.
Інженерна академія України має потужний науковий, творчий і виробничий потенціал, який спрямовує на створення й впровадження наукомістких технологій. Основним її завданням є реалізація науково-технічної політики з пріоритетних напрямів розвитку держави.
Академія велику увагу приділяє технічному переобладнанню атомних, теплових та гідроелектростанцій. Її члени й фахівці ПАТ «Турбоатом» розробили новий надійний турбоагрегат К-325–23,5 для заміни К-300–240. Авторський колектив, серед яких 5 членів Академії, став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. В ІАУ розробили концепції технічного переобладнання вугільної теплоенергетики на базі інноваційних технологій і реконструкції вугільних енергоблоків 100, 200 і 300 МВт. ІАУ та ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені О. Г. Івченка розробляють нові види авіаційних двигунів. На ПАТ «Завод «Південкабель» впроваджено виробництво кабелів зі зшитого поліетилену на напругу до 330 кВ. Розроблено водневий накопичувач енергії для виробництва екологічного енергоносія — водню, а також газоподібного кисню. Ці дослідження здійснюють разом з Інститутом проблем машинобудування імені А. М. Підгорного НАН України. Також проведені дослідження щодо дії електромагнітного випромінювання ІЧ-діапазону спектра на імунну систему людини й на базі цих розробок створено кабінет фототерапії сімейного лікаря.
Інженерна академія України реалізує ефективні форми консолідації інженерної спільноти України, активно налагоджує міжнародну співпрацю за різними науково-технічними програмами та є членом Міжнародної інженерної академії.
|