Громадська організація «Українське фізичне товариство» Анісімов Ігор Олексійович
Президент ГО «Українське фізичне товариство», декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор, відмінник освіти України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії імені Н. Д. Моргуліса НАН України (2011), «Соросівський доцент» (1995), кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2018)
|
УФТ засновано у 1990 р. в м. Києві. Товариство стало першою недержавною самоврядною науковою організацією на території колишньої УРСР. Першим президентом обрали академіка НАН України В. Г. Бар’яхтара. Президентами УФТ також були академік НАН України І. С. Горбань, член-кореспондент НАН України С. М. Рябченко, професор І. О. Вакарчук, член-кореспондент НАН України В. Г. Литовченко та професор М. В. Стріха. У 2016 р. президентом обрано професора І. О. Анісімова.
Організація здійснює діяльність у кількох напрямах. Поширює фізичні знання й сприяє утвердженню наукового світогляду в засобах масової інформації і науково-популярних виданнях. Інформує суспільство про свою діяльність, закордонні гранти, наукові заходи в Україні та за її межами. Організовує різні наукові заходи. Допомагає молодим фізикам одержати гранти для участі в роботі європейських фізичних конференцій. Здійснює незалежну експертизу проєктів і програм за запитом громадських й урядових організацій.
Щомісяця відбуваються семінари в осередках УФТ, метою яких є ознайомлення наукової громадськості з актуальними проблемами й останніми досягненнями в галузі фізики, астрономії та суміжних науково-технічних галузях. Доповідачами семінарів є відомі українські та закордонні вчені.
Українське фізичне товариство співпрацює з установами НАН України й МОН України, Спілкою наукових та інженерних об’єднань України, а також із закордонними організаціями: Європейським фізичним товариством, колективним членом якого є, Фізичним товариством Польщі, Фізичним товариством Угорщини, Інститутом фізики Великої Британії і Американським фізичним товариством.
За підтримки УФТ проведено понад 50 міжнародних і національних конференцій та семінарів, зокрема Всеукраїнський з’їзд «Фізика в Україні» (2005, м. Одеса) та кілька європейських фізичних конференцій на території України. Видання, які підтримує товариство — «Український фізичний журнал» та журнал «Фізика конденсованого стану» здобули визнання Європейського фізичного товариства й одержали статус європейських наукових журналів.
Перспективи розвитку УФТ безпосередньо пов’язані з перспективами розвитку української науки, зокрема фізики. Зусилля Українського фізичного товариства щодо підтримання розвитку науки й освіти дають позитивний результат і в майбутньому тільки набиратимуть масштабів.
|